fbpx
Сьогодні
22:52 13 Кві 2021

В "Укренерго" застерегли, що з 2025 року Україна може стати залежною від російської електроенергії

Виконання Національного плану щодо скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ) не має поставити під загрозу енергетичну безпеку України, адже при виконанні Нацплану треба визначити реальні строки екологічної модернізації та враховувати поточні потреби енергосистеми в потужностях ТЕС для забезпечення енергопостачання споживачів.

Про це заявив головний диспетчер енергосистеми України (держкомпанія "Укренерго") Віталій Зайченко, передає "Інформатор".

Він вказав, що в протилежному випадку – енергосистема втратить важливі енергоблоки та змушена буде імпортувати електроенергію РФ, Молдови та Білорусі.

"Є зобов'язання держави Україна по виконанню Нацплану по скороченню викидів, і відповідно до цього Нацплану, якщо ми робимо екомодернізацію нашої генерації і виконуємо зобов'язання держави у встановлені строки, то вже на рівні 2025 року у нас буде недостатня кількість генерації для того, щоб покрити споживання енергосистеми України, кінцевого споживача (населення)", – сказав Зайченко.

За його словами, якщо не змінити умови виконання НПСВ, то, енергоблоки, які мали з 2023 року модернізуватися, будуть просто вимикатися, що призведе до дефіциту потужності в енергосистемі і для того, щоб не було відключень доведеться імпортувати електроенергію з Росії, Білорусі чи Молдови. Але, енергетик вказує, це несе політичні ризики для України та є загрозою втрати енергонезалежності.

"Енергонезалежність держави будується на власних джерелах. Звісно, можуть при необхідності використовуватися зовнішні. Але зовнішні джерела для України зараз в поточній ситуації – це є енергосистеми Росії, Білорусі і Молдови в основній частині, в зоні Бурштинського острова це енергосистема Європи. Але в обох напрямках є технічні обмеження. Крім того, з енергосистемами Росії та Білорусі, Молдови маємо проблеми відсутності відкритих ринків, і поставки електроенергії, які будуть здійснюватися при недостатності електроенергії в Україні з цих держав, є не конкурентними, а визначеними більше політичним моментом", – пояснив Зайченко.

Він підкреслив, що держава має подумати, як зробити так, щоб не втратити через НПСВ потужності ТЕС вже в 2025 році та мати здатність власними джерелами забезпечити базові і напівпікові потужності України в піки споживання. Системний оператор звернув увагу на проблеми поточного опалювального сезону, коли не вистачало роботи атомних електростанцій та потужностей ТЕС і попит споживання не покривався.

Своєю чергою, Сергей Колесніков, член правління ПАО "Центренерго" заявив, що вже з 2023 р. одинадцять енергоблоків ТЕС будуть змушені вимкнутися через неможливість виконати Нацплан зі скорочення викидів. Представники теплової генерацій головною причиною вважають відсутність механізму фінансування для екологічного вдосконалення, який мала забезпечити держава.

"Без фінансування ми зайдемо в глухий кут. Ми втратимо власну енергетику, та не зможемо купити ані дешеву, ані дорогу імпортну електроенергію, щоб постачати споживачу. Навіщо платити іншим державам, якщо можна знайти механізм фінансування, що дозволить модернізувати енергоблоки ТЕС, дати роботу українським енергетикам та шахтарям, та забезпечити енергонезалежність держави", – додав Олег Ларіонов, комерційний директор Донбасенерго.

Рубрика:
Економіка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

6 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Електорат

Як заскиглили ахметівські "експерти", виплакуючи йому за рахунок держбюджету, тобто знову, платників податків чергової допомоги для ахметівських ТЕС цьому олігархатому монополісту. А слабо йому самому модернізувати власні ТЕС за рахунок власних надприбутків, чи треба черговий "версаль" добудувати, або це один острівець прикупити?!

2

А как же с ядерной энергетикой? Еще не полностью олигархат задавил, как раз к 25 году управятся...

3
Робін

Так а "зелені" допоможуть, он вже і знижку за перші 100квт за електроенергію для населення відмінили, а там і ще щось з енергетики прихватизують, а потім їх олігархат буде нити, що і туди треба додаткові кошти, ніби все їм мало вже і так за захмарні тарифи на комуналку.

6

https://www.sunpp.mk.ua/uk/nuclear/ukraine_power_engineering Це для Зайченка. Може людина чогось не знає...?

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: