У НБУ розраховують на 2 транші від МВФ

З огляду на тривалий перебіг перемовин з МВФ, Україна може орієнтуватися на два транші, та про обсяги наразі не йдеться.

Про це очільник НБУ Кирило Шевченко розповів в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

"Головним припущенням нашого макропрогнозу залишається продовження співпраці з МВФ. З огляду на більш тривалий перебіг переговорів, ми можемо орієнтуватися на два транші", – сказав Шевченко.

Він сподівається, що з поверненням до звичайного режиму роботи Верховна Рада ухвалить усі необхідні для продовження співпраці з МВФ закони.

"Наразі навіть у разі зниження обсягів (хоча я не готовий говорити про обсяги) немає нічого загрозливого. Ці кошти можуть бути заміщені розміщенням євробондів. Ми ж з вами знаємо, що МВФ – це передусім не про гроші, а про довіру до країни . Це потужний сигнал інвесторам", – додав очільник регулятора.

Водночас, глава НБУ підкреслив, що його інституція не фінансуватиме дефіцит держбюджету в разі відсутності фінансування.

"Уже був минулий рік, коли було дуже багато спекуляцій на цю тему. Я можу лише знову процитувати улюблену статтю закону про НБУ №54: "Національний банк не фінансує дефіцит державного бюджету". Ні НБУ, ні я не плануємо відступати від цього пункту" , – підкреслив Шевченко.

Свіжі дописи

  • Новини

Зеленський обговорив з лідерами країн Північної Європи та Балтії продовження підтримки України

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з лідерами країн Північної Європи та Балтії: Президентом Фінляндії Александром… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Міноборони: Військовим повернули 7 млн грн припинених виплат

За реагування Міністерства оборони України було поновлено грошові виплати низці військовослужбовців, які раніше були необґрунтовано… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Єврокомісія сподівається, що Україна долучиться до роумінгової зони ЄС цієї весни

Європейська комісія наступного місяця оприлюднить оцінку щодо приєднання України до роумінгової зони ЄС і сподівається… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Ода стійкості – симфонії свободи у часи випробувань: у Києві стартував культурно-благодійний проєкт на підтримку ЗСУ

23 лютого, в переддень третьої річниці повномасштабного вторгнення росії проти України, 5 окрема штурмова бригада… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Зеленський зустрівся з Президенткою Єврокомісії і Президентом Євроради

Президент України Володимир Зеленський провів переговори з Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн і… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

Rheinmetall планує перевести два цивільних заводи на виробництво зброї

Німецький збройовий концерн Rheinmetall планує перепрофілювати два своїх заводи, на яких виробляють автомобільні деталі. Підприємства… Читати більше

Monday February 24th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.