fbpx
Сьогодні
10:11 07 Кві 2021

У людей, які перехворіли на COVID-19, частіше розвивається інсульт та психічні розлади, — дослідження

У люди, які перехворіли на COVID-19, розвиваються психічні розлади та інсульт частіше, ніж у тих людей, які перехворіли на інші респіраторні захворювання та грип.

Про це повідомляє BBC.

Науковці з Оксфордського університету вивчили електронні медичні картки пів мільйона пацієнтів у США та визначили імовірність розвитку у них психологічних та неврологічних розладів: розлади настрою, тривожність, психоз, деменція, інсульт тощо.

Вчені порівнювали дані людей, які перенесли COVID-19 упродовж останніх шести місяців, із людьми, які перехворіли на грип та інші респіраторні захворювання. Вони зробили висновок, що коронавірусне захворювання асоціюється з більшою кількістю подальших розладів.

Так, у пацієнтів після коронавірусу на 16% частіше розвивалися психологічні розлади у порівнянні з тими людьми, які перенесли інші респіраторні інфекції, а також на 44% частіше, ніж у людей після грипу.

Крім того, у пацієнтів, які перенесли важкий перебіг COVID-19, фіксували вищі ризики розвитку розладів. Ймовірно, поява розладів пов'язана з переживанням хворих та занепокоєнням через госпіталізацію.

Від змін настрою, тривожності тощо страждали 24% усіх COVID-пацієнтів, а також 25% госпіталізованих, 28% людей, які були у реанімації, а також у 36% людей, які під час хвороби страждали на зниження уваги.

Інсульт перенесли 2% усіх пацієнтів після коронавірусу, водночас серед госпіталізованих цей показник зріс до 7%, а серед тих, хто мав делірій, — до 9%. Деменцію діагностували у 0,7% усіх COVID-пацієнтів, водночас серед тих, хто мав делірій, цей показник зріс до 5%.

Науковці застерігають, що їхнє дослідження було спостережливим, тому вони не можуть точно заявити, що саме коронавірус став причиною розладів. Водночас вони можуть зафіксувати, що у пацієнтів після COVID-19 частіше — ця інформація важлива для подальшого вивчення причин розладів.

"Дослідження підтверджує наші підозри, що COVID-19 пов'язаний не лише з респіраторними симптомами, а й з психологічними та неврологічними проблемами", — зазначив професор з Інституту психіатрії Дам Тіл Вайкс.

Припускається, що коронавірус потрапляє у мозок і може впливати на нього, однак, як саме відбувається цей вплив, належить розібратися.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: