Кабмін дозволив держустановам купляти електроенергію без проведення тендерів

Уряд 31 березня дозволив бюджетним установам укладати договори на постачання електроенергії без проведення тендерів після 1 квітня.

Про це повідомляє прес-служба Міненерго.

"Бюджетні організації, зокрема, лікарні, які не встигли обрати електропостачальника, і у яких завершується термін постачання електричної енергії від постачальника "останньої надії", продовжуватимуть отримувати електроенергію без перебоїв.

Для цього за ініціативи Міністерства енергетики Кабінет міністрів розширив перелік товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України", – йдеться у повідомленні.

У відомстві нагадують, що згідно з ЗУ "Про ринок електричної енергії" універсальні послуги, крім побутових та малих непобутових споживачів потужністю до 50 кВт, надаються постачальником таких послуг також бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт до 31 грудня 2020 року.

Таким чином, з 1 січня 2021 року право на отримання універсальної послуги мають побутові споживачі та малі непобутові споживачі з потужністю до 50 кВт.

"Споживачі, які мають тимчасове право на отримання універсальної послуги, повинні були обрати електропостачальника за вільними цінами і укласти з ним договір про постачання електричної енергії споживачу. Вони мали це зробити до 31 грудня 2020 року.

У зв'язку з необранням споживачами завчасно електропостачальника за вільними цінами, постачання електричної енергії на їх об'єкти здійснюється на підставі договірних відносин з постачальником "останньої надії" протягом періоду, що не перевищує 90 днів від дати припинення строкового права на універсальну послугу.

Прийнята постанова надає право таким організаціям, без проведення тендерних процедур із закупівлі електроенергії, укладати договори на постачання електроенергії за ціною, що не перевищує ціну універсальної послуги для малих непобутових споживачів (з урахуванням послуг з передачі та розподілу) на відповідній території", – пояснили в Міненерго.

Свіжі дописи

  • Новини

Ми не повинні дозволити росії перемогти Україну: президент Польщі після зустрічі з главою Білого дому

У Вашингтоні відбулася запланована зустріч президента Польщі Анджея Дуди з американським президентом Дональдом Трампом. Лідери,… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Тисячі артснарядів та продуктових наборів: Естонія передала Україні нову військову допомогу

Україна отримає від Естонії новий пакет військової допомоги, про який було оголошено 22 лютого. Він… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У Пентагоні спростували заяву Трампа щодо виділення Сполученими Штатами допомоги Україні $350 млрд

Міністерство оборони США спростувало заяву президента Дональда Трампа про те, що Вашингтон виділив на допомогу… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

В Україні до виробництва вибухівки залучатимуть приватний сектор: у чому рішення

Для виготовлення вибухівки в Україні залучатимуть приватні компанії, яким надаватимуть фінансову підтримку у вигляді грантів. Про це… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У Німеччині проходять вибори до Бундестагу, що можуть призвести до зміни влади

23 лютого в Німеччині голосують на дострокових виборах до Бундестагу, які визначать політичне майбутнє країни.… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Трамп впевнений у тому, що зможе домовитися про припинення вогню в Україні вже цього тижня, – речниця Білого дому

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп "впевнений", що зможе домовитися про припинення вогню в Україні… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.