Профільний комітет Ради пропонує скасувати цьогорічне ДПА для учнів 11 класів

Профільний комітет Ради з питань освіти і науки пропонує скасувати ДПА і для учнів 11 класів через ситуацію з коронавірусом. Водночас ЗНО буде проведено згідно з календарним планом.

Про це повідомляє "24 канал".

Профільний комітет Верховної Ради з питань освіти і науки підтримав рішення скасувати ДПА у формі ЗНО для одинадцятикласників 2021 році. Однак, остаточне рішення буде приймати Верховна Рада.

Членкиня профільного комітету Ради Наталія Піпа зазначила у фейсбуці, що учні зможуть пройти ДПА за бажанням, адже ЗНО цього року не скасовують.

Профільний освітній комітет ВР рекомендує випускників, які не планують вступати до вишів цього року – звільнити від обов'язкової ДПА у формі ЗНО. Проте ті учні 11 класу, які планують вступати до вишів, будуть скласти ДПА у формі ЗНО.

Піпа додала, що для того, аби зменшити кількість учасників ЗНО з кожного предмета, тестування не проводитиметься з предметів, на які випускники зареєструвалися лише з метою проходження ДПА.

Комітет підтримав, я утрималася… Усі розуміють ризики коронавірусу. Але минулого року проведення ЗНО не загострило епідеміологічну ситуацію. При добрій організації безпечного процесу і дотриманні правил – ризик мінімальний, – запевнила депутатка.

До слова, раніше міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповідав, що законодавством визначено норму про обов'язкове проходження ДПА для учнів 11 класу у формі ЗНО.

"Тобто наказом МОН питання про ДПА для учнів 11 класу вирішити неможливо. Це може бути виключно ухвалений відповідний закон", – заявив міністр освіти.

Як повідомляла Рубрика, раніше від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році звільнили учнів, які завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти.

Свіжі дописи

  • Новини

З січня рейтинг Зеленського підвищився до 65%. Проте Залужному довіряють більше

Соціологи зафіксували різке зростання рейтингу Володимира Зеленського останнім часом. Як і раніше, його випереджає Валерій… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Посол ЄС Матернова: Вибори в Україні проводити не можна, оскільки безпекова ситуація не дозволяє скасувати воєнний стан

Європейський Союз не вимагає проведення виборів в Україні, бо, по-перше, не може диктувати свої умови,… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Міністри оборони країн ЄС та Великої Британії зберуться на екстрену нараду щодо війни в Україні, – Bloomberg

У понеділок, 24 лютого, Франція та Естонія проведуть зустріч європейських міністрів оборони, під час якої обговорять… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Шмигаль провів розмову з Високим представником ЄС: обговорили співпрацю та важливість військової підтримки

21 лютого відбулася телефонна розмова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Високим представником ЄС, Віце-президентом Європейської… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Військові Болгарії не будуть брати участь у бойових діях в Україні: парламент схвалила декларацію

Парламент Болгарії 21 лютого схвалив декларацію про неучасть болгарських Збройних сил у бойових діях на території України.… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

На замовлення рф підірвав авто військового прокурора в Одесі: СБУ “по гарячих слідах” затримали агента фсб

Служба безпеки та Національна поліція «по гарячих слідах» затримали агента фсб, який підготував теракт у… Читати більше

Friday February 21st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.