Новини

У Китаї оголосили бойкот брендам H&M та Nike: у чому справа

Бренди одягу та взуття H&M та Nike потрапили під шквал критики в Китаї: з ними розривають контракти місцеві знаменитості, бойкотують товари та пишуть негативні коментарі в соцмережах.

Про це передає BBC.

Компанії зробили заяви, у яких засуджували Китай у примушуванні уйгурів до збирання бавовни в Сіньцзяні, ще торік, проте про них згадали останніми днями. Комуністична ліга молоді в китайських соцмережах розкритикувала бренди.

Також The Guardian зазначає, що Nike та H&M відмовилися закуповувати бавовну із Сіньцзяна через можливе порушення прав людей.

«Поширюють чутки про бавовну Сіньцзяна, але водночас хочуть заробити грошей у Китаї? Це прийняття бажаного за дійсне!», — написала організація в соцмережі Weibo.

Після цього критикувати бренди почали державні ЗМІ. Так, видання CGTN опублікувало у Weibo відео, на якому нібито показує, як збирають бавовну в Сіньцзяні. У ролику також є цитата, як стверджується, уйгурського фермера, який каже, що «люди боролися, аби працювати».

Китайські знаменитості заявили, що розривають зв'язки з брендами, а декілька платформ для електронного продажу зняли зі своїх сайтів продукцію H&M.

Користувачі в соцмережах закликають бойкотувати товари брендів, а хештег у Weibo «Я підтримую бавовну Сіньцзяна» переглянули понад 1,8 мільярда разів.

H&M China в соцмережі зазначила, що поважає китайських споживачів і «не представляє жодну політичну позицію».

BBC також вказує на те, що критика брендів відбувається після того, як декілька країн Заходу ввели проти Китаю нові санкції у зв'язку з порушенням прав уйгурів.

Хто такі уйгури?

Уйгурська меншина мешкає в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю. Вони становлять 45% населення району, а 40% — етнічні ханьці. Усього в Китаї мешкає приблизно 10 мільйонів уйгурів, пише Громадське. 

Відколи Китай відновив контроль над регіоном у 1949 році, у Сіньцзян мігрувало багато етнічних ханьців, через що зараз уйгури стурбовані можливим витісненням власної культури.

Що відомо про становище уйгурів у Китаї?

Активісти, які борються за права уйгурів, наголошують на тому, що Пекін їх дискримінує. Одним із прикладів є так зване їх перевиховання. За свідченнями журналістів та правозахисників, уйгурів ізолюють у «таборах з метою освіти». Декого висилають у рідні міста «під арешт».

Як пише Reuters із посиланням на активістів та експертів ООН, у китайських таборах утримують 1 мільйон уйгурів-мусульман. Китай заперечує це і заявляє, що ці табори лише забезпечують професійну підготовку людей.

Дослідники розповідають, що активісти перебувають у постійному страху через можливі переслідування. Окрім таких порушень прав, проти уйгурів застосовують і побутову дискримінацію, змушуючи меншину почуватися людьми другого сорту. Наприклад, уйгурам можуть відмовити здати номер у готелі.

Свіжі дописи

  • Новини

Современные технологии, которые помогают обеспечить комфорт в доме круглый год

Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Удар росіян по інтернату в Суджі: загинули 4 людини, тривають роботи з розбору завалів та надання допомоги постраждалим

Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Кількість загиблих внаслідок російського удару по Полтаві зросла до дев’яти осіб

Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

“Зламай Тишу”: у Києві на станції метро відкрилася експозиція, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством

У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

На Хмельниччині відбудували школу, пошкоджену внаслідок обстрілу росіян

На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Литва визнала сотні громадян росії та Білорусі загрозою нацбезпеці та заборонила їм в’їзд

Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше

Saturday February 1st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.