Як передає hromadske, французькі пекарі вважають, що міжнародне визнання захистить культуру приготування багета, яка передається з покоління в покоління. Також вони наголошують, що такий крок може захистити багет від охочих його підробити.
Ще одна причина бажання включити цей вид хліба до переліку спадщини ЮНЕСКО — це побоювання, що традиційні багети із пекарні витіснять продукти, які виробляють на гігантських заводах і продають в супермаркетах.
"Перше, що ми просимо дитину, — це піти купити багет в пекарні. Ми зобов'язані захищати ці звички заради самих себе", — сказав президент Федерації пекарів Франції Рейтер Домінік Анракт.
Щоденно у Франції продають близько 6 мільйонів багетів. Однак президент Федерації пекарів вважає, що культурна звичка французів перебуває під загрозою, адже, за його словами, з 1950-х років у країні закрилися близько 30 тисяч пекарень — їх витіснили супермаркети.
Про те, чи включати багет до списку культурної спадщини, ЮНЕСКО оголосить наприкінці 2022 року. Востаннє туди потрапили фестиваль ліхтарів у Південній Кореї, культура сауни у Фінляндії, а також змагання зі скошування трави в Боснії і Герцеговині.
Нагадаємо, що український борщ також планують внести до світової спадщини ЮНЕСКО.
"Рубрика" пропонує короткий дайджест ТОП-5 рішень тижня, які наближають перемогу України: 🇺🇦 Україна повернула 189… Читати більше
У ніч на 4 січня безпілотники завдали удару по найбільшому морському торговельному порту росії —… Читати більше
Тарас Стефанишин, ветеран 125-ї бригади територіальної оборони Львівської області, отримав грантову підтримку від державної програми… Читати більше
Уже у січні Україна отримає від Франції перші винищувачі Mirage 2000-5: йдеться про три літаки… Читати більше
Російські загарбники влаштували наліт на квадроциклах на позиції бійців Національної гвардії. Українські захисники зупинили штурм… Читати більше
Померла 116-річна японка Томіко Ітоока, яку у вересні 2024 року визнали найстарішою людиною у світі.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.