Екорубрика

Година Землі 2021 вже сьогодні: навіщо та як долучитися

Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня, закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину, якщо вони є не надто потрібними в цей момент. Акція Година Землі запроваджена для того, щоб привернути увагу людей до екологічних проблем Планети. У цьому році акція відбудеться 27 березня – розпочнеться о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин.

Що таке Година Землі?

Година Землі – це акція, яка була придумана у 2007 році Всесвітнім фондом природи WWF в Австралії задля привернення уваги до глобального питання – здоров'я нашої планети, яке щорічно погіршується. Акція настільки захопила своєю важливістю людей, що вже у 2008 році у ній взяли участь більше 50 мільйонів осіб у 35 країнах світу.

Вперше Україна приєдналася до всесвітньої кампанії у 2009 році. Тоді до акції долучилося більше, ніж 50 міст нашої країни. Символічне вимкнення світла на 60 хвилин має на меті наголосити кожному громадянину про збереження навколишнього середовища та ощадливе використання природних ресурсів при можливості кожного дня.

Наймасштабнішою акцією за всю історію існування став 2010 рік, коли в акції взяло участь близько мільярда чоловік по всьому світу зі 120 країн, а з них близько мільйона були українцями.

Традиційно ця подія супроводжується вимиканням декількох споруд світового значення, таких як Емпайр-Стейт-Білдінг в Нью-Йорку, Тріумфальної арки в Парижі, Оперного театру в Сіднеї. У 2017 році більше 12 000 місцевих і національних видатних споруд вимкнули світло під час Години Землі.

Година Землі 2021 в Україні

В Україні Година Землі 2021 присвячена старовіковим лісам.

Як долучитися?

27 березня о 20:30 в рамках глобальної Години Землі 2021 WWF-Україна на сайті wwf.ua відкриє національну кампанію зі збору голосів на підтримку дій державних установ і підприємств задля збереження українських старовікових лісів:

  • Їх подальшу ідентифікацію і заповідання
  • Втілення науково обгрунтованих планів охорони
  • Надання достатнього фінансування для їх збереження

В попередні десять років Година Землі стала імпульсом для низки успішних глобальних ініціатив на підтримку природи і клімату планети. Акція допомогла створити 3,5 мільйонів гектарів морських природоохоронних територій в Аргентині, захистити ліс площею 2,7 гектари в Уганді, стала поштовхом для заборони одноразових пластикових виробів та виробів з пінополістиролу у столиці Еквадору та висадження 20 тисяч мангрових дерев в Індонезії.

Ця глобальна акція відбудеться напередодні подій, під час яких світові лідери прийматимуть критично важливі рішення з питань природи, зміни клімату та сталого розвитку, встановлюючи курс для нашого майбутнього.

Яка мета?

Події минулого року, такі як катаклізми, спричинені погодою, супер-пожежі та спалах COVID-19 дали усвідомити, що збереження природи є критичним для захисту нашого власного майбутнього. Глобальна оцінка досягнення цілей зі збереження біорізноманіття виявила, що світові не вдалося досягнути цілей із запобігання втраті природи до 2020 року, які були визначені десять років тому. Година Землі створює масштабну можливість для громадянського суспільства, бізнесменів, екологів та кожної людини звернутися до світових лідерів про необхідність спрямувати курс на відновлення природи до 2030 року.

Година Землі, перш за все, – це символічна акція.

Вимкнення світла – не є основною метою, це демонстрація того, що у світі з'являється все більше людей, які, приєднуючись до цього руху, усвідомлюють важливість економити ресурс планети не тільки у цю годину, а взагалі. Коли вимикаєш світло, ти показуєш: "Так, я подумав про Планету, я про неї піклуюся, загалом думаю про її проблеми та екологічні виклики, що існують сьогодні. Економлю ресурси Планети. І я хочу бути частиною вирішення цих проблем".

Вже у цю суботу о 20:30! Вся команда "Рубрики" обов'язково візьме участь у цій природоохоронній акції. Долучайся і ти! 🙂

Свіжі дописи

  • Новини

ЄС перерахував Україні перші 3 млрд євро за рахунок російських активів

Європейський Союз здійснив перший платіж в обсязі 3 мільярди євро із власної частини кредиту "Групи… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Ветеранська автомайстерня у Києві почала ремонтувати цивільні авто, щоб повертати “у стрій” військові

“Рубрика” розповідає, як це працює. У чому проблема? Фронтові автомобілі — це завжди про збереження… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Наслідки нічної атаки рф: з’явилися фото руйнувань після ворожого обстрілу

Ворожі дрони в ніч на 10 січня атакували Україну. Рятувальники показали наслідки ворожого обстрілу Києва… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

В Україні безкоштовно стерилізуватимуть котів і собак: у чому рішення?

З 6 січня в Україні стартував благодійний проєкт “Піклування без кордонів: безкоштовна стерилізація котів та… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Замасковані військові об’єкти: у рф спалахнули пожежі на заводах після атак БпЛА

У рф спалахнули пожежі на підприємствах у Ростовській та Ленінградській областях. Перед займанням місцеві повідомляли… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Новини

Мінськ не запросив спостерігачів ОБСЄ на майбутні “президентські вибори”

Самопроголошений президент Білорусі олександр лукашенко відмовився запросити незалежних спостерігачів ОБСЄ на президентські вибори у країні,… Читати більше

Friday January 10th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.