fbpx
Сьогодні
20:03 26 Бер 2021

Червону книгу України вперше за 12 років поповнять новими видами рослин і тварин

В Україні готується видання четвертої редакції Червоної книги України, до якої увійдуть 171 вид тварин та 31 вид рослин.

Про це йдеться на сайті Міндовкілля.

3 березня Мін'юст затвердив новий перелік видів тварин, що занесуть до четвертої редакції Червоної книги України.

"До нього занесли 171 новий вид тварин, серед яких: 3 види кільчастих червів, 36 – молюсків, 112 – членистоногих, 17 хордових", – йдеться у повідомленні.

Оновлений перелік включає 687 видів тварин. Для порівняння, у третє видання Червоної книги України 2009 року було занесено 543 види тварин.

Серед нових тварин: рак товстопалий, водомірка наяда, коконопряд золотистий, грицик великий, тритон гребінчастий, ящірка Ліндгольма, бичок Штайниця, вугор європейський, підуст звичайний, ховрах малий.

Крім того, четверта редакція включає 857 видів рослин та грибів. У третьому виданні Червоної книги України 2009 року їх було 826. Список містить 625 судинних рослин (у 2009 р. – 611).

Серед них: 61 водоростей (60), 47 мохоподібних (46),56 лишайників (52), 68 грибів (57).

З минулого видання вилучили 21 вид. Серед них – водяний горіх плаваючий та сальвінія плаваюча. Ці види набули великого поширення та стали загрозою для водних живих ресурсів.

До списку уперше занесено такі види рослин як хрін великоплідний (категорія "зникаючий"), полин вірменська (категорія "зникаючий") тощо.

"До Червоної книги України першочергово вносять реліктові та ендемічні види, види, що знаходяться на межі ареалу, види, що мають особливу наукову цінність, а також види, поширення яких швидко зменшується внаслідок господарської діяльності людини. Це означає, що для цих видів будуть вживатись посилені заходи для їх збереження та охорони", – наголошують у повідомленні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: