Тепер тестують, щоби знати, як удосконалити для серійного виробництва. Новинку вже оцінили пасажири, пише 5 Канал.
"Ось через ці канали поступає повітря, а через канали виходить вже очищене повітря. Ультрафіолетові промені не діють на пасажирів, інші поверхні в салоні", – розповідає Володимир Бабич.
Головний інженер Луцького підприємства електротранспорту демонструє іонізатори, що допомагають чистити та знезаражувати повітря в салоні. Додатково вбивають мікроби та віруси на поверхнях – ультрафіолетові лампи встановлені по обидва кінці тролейбуса. Такі прилади здатні знищити понад 90% шкідливих мікроорганізмів.
"Це – грибки, мікроби, віруси, дріжджі. Випромінюванню піддаються всі поверхні, площини, які є в тролейбусі, починаючи від поручня, все, що знаходиться нижче лампи випромінювання: поручні, сидіння, підлоги, боковини, вікна. Це – аналогічно як іде опромінення або кварцування будь-якого приміщення", – пояснює головний інженер.
Кварцування у тролейбусі проводять кілька разів на день. Аби ультрафіолетові промені не нашкодили пасажирам, це роблять під час перерви – коли в салоні нікого немає.
"20 хвилин я тут не можу знаходитись. Приходжу – вимикаю відразу, відкриваю двері для провітрювання і все, на хвилин 10", – каже водій тролейбуса Віктор Мазурок.
Пасажири про те, що в тролейбусі працює система знезараження, навіть не здогадуються. Кажуть: різниці в повітрі не відчули. Але додатковим заходам безпеки – раді.
"Всі бояться, всі це знають, дотримуються заходів безпеки, живемо далі. Якщо воно дієве – то треба, вважаю, що треба", – міркує житель Луцька Ігор Лавринюк.
"Я нічого не відчуваю, я в масці, але вважаю, що в цей період це саме доцільно", – переконана Юлія Михальчук.
"Це дуже добре. Але треба їх більше – не один, а кожен", – вважає Володимир Майдан.
Систему дезінфекції для тролейбусів на Луцькому автоскладальному заводі вже запатентували. Зараз її тестують, і якщо буде дієва – зможуть нею комплектувати весь транспорт, який тут збирають.
"Перевіряємо, наскільки система буде добре працювати в умовах реальної експлуатації, термін служби ламп, перевіряємо зручність для користування", – зазначає заступник директора Луцького автоскладального заводу Дмитро Титаренко.
Схожі лампи використовують і в медзакладах, зокрема, в інфекційних та хірургічних відділеннях.
"Ми використовуємо, тому що це йде запобігання виникненню внутрішньолікарняної інфекції, запобігання розповсюдження післяопераційних ускладнень і запобігання профілактики умовно патогенних мікроорганізмів. Я працюю в медицині вже 40 років і 40 років ультрафіолетове випромінювання використовується", – зауважила заступниця директора Луцької міської лікарні Надія Бортник.
Розробники системи знезараження кажуть, що тролейбус із очищенням повітря – поки що єдиний в Україні. Але за потреби таку систему можуть встановлювати й у старіших моделях громадського транспорту.
У Львові запрацював центр рекрутингу 38 окремої бригади морської піхоти 30 корпусу морської піхоти Військово-морських… Читати більше
Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше
У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше
Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.