Тепер тестують, щоби знати, як удосконалити для серійного виробництва. Новинку вже оцінили пасажири, пише 5 Канал.
"Ось через ці канали поступає повітря, а через канали виходить вже очищене повітря. Ультрафіолетові промені не діють на пасажирів, інші поверхні в салоні", – розповідає Володимир Бабич.
Головний інженер Луцького підприємства електротранспорту демонструє іонізатори, що допомагають чистити та знезаражувати повітря в салоні. Додатково вбивають мікроби та віруси на поверхнях – ультрафіолетові лампи встановлені по обидва кінці тролейбуса. Такі прилади здатні знищити понад 90% шкідливих мікроорганізмів.
"Це – грибки, мікроби, віруси, дріжджі. Випромінюванню піддаються всі поверхні, площини, які є в тролейбусі, починаючи від поручня, все, що знаходиться нижче лампи випромінювання: поручні, сидіння, підлоги, боковини, вікна. Це – аналогічно як іде опромінення або кварцування будь-якого приміщення", – пояснює головний інженер.
Кварцування у тролейбусі проводять кілька разів на день. Аби ультрафіолетові промені не нашкодили пасажирам, це роблять під час перерви – коли в салоні нікого немає.
"20 хвилин я тут не можу знаходитись. Приходжу – вимикаю відразу, відкриваю двері для провітрювання і все, на хвилин 10", – каже водій тролейбуса Віктор Мазурок.
Пасажири про те, що в тролейбусі працює система знезараження, навіть не здогадуються. Кажуть: різниці в повітрі не відчули. Але додатковим заходам безпеки – раді.
"Всі бояться, всі це знають, дотримуються заходів безпеки, живемо далі. Якщо воно дієве – то треба, вважаю, що треба", – міркує житель Луцька Ігор Лавринюк.
"Я нічого не відчуваю, я в масці, але вважаю, що в цей період це саме доцільно", – переконана Юлія Михальчук.
"Це дуже добре. Але треба їх більше – не один, а кожен", – вважає Володимир Майдан.
Систему дезінфекції для тролейбусів на Луцькому автоскладальному заводі вже запатентували. Зараз її тестують, і якщо буде дієва – зможуть нею комплектувати весь транспорт, який тут збирають.
"Перевіряємо, наскільки система буде добре працювати в умовах реальної експлуатації, термін служби ламп, перевіряємо зручність для користування", – зазначає заступник директора Луцького автоскладального заводу Дмитро Титаренко.
Схожі лампи використовують і в медзакладах, зокрема, в інфекційних та хірургічних відділеннях.
"Ми використовуємо, тому що це йде запобігання виникненню внутрішньолікарняної інфекції, запобігання розповсюдження післяопераційних ускладнень і запобігання профілактики умовно патогенних мікроорганізмів. Я працюю в медицині вже 40 років і 40 років ультрафіолетове випромінювання використовується", – зауважила заступниця директора Луцької міської лікарні Надія Бортник.
Розробники системи знезараження кажуть, що тролейбус із очищенням повітря – поки що єдиний в Україні. Але за потреби таку систему можуть встановлювати й у старіших моделях громадського транспорту.
Освітній серіал від експертів Державної служби з надзвичайних ситуацій про те, як діяти у надзвичайних… Читати більше
Цілком ймовірно, що поранені російські військовослужбовці повертаються до виконання бойових завдань в Україні із незагоєними… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський переконаний, що протиповітряна оборона та достатня кількість протиракет є обов’язковою умовою… Читати більше
Для бойових бригад Міністерство оборони закупило повнопривідні вантажні автомобілі від українського виробника, які будуть використовувати… Читати більше
У Тбілісі у неділю, 2 лютого, біля торгового центру Tbilisi Mall розпочалася антиурядова акція на… Читати більше
Із вулиць Львова розпочали евакуацію занедбаних автівок, які порушували благоустрій міста. Станом на 31 січня… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.