Про це в Фейсбуці повідомляє Національна служба здоров'я.
"У 2021 році тариф за лікування дорослих та дітей з туберкульозом у стаціонарних та амбулаторних умовах становитиме 40 302 грн на рік. До цього тарифу будуть застосовуватися коригувальні коефіцієнти — за лікування лікарсько-чутливого туберкульозу та за лікування лікарсько-стійкого туберкульозу", – йдеться у повідомленні.
Допомогу дорослим та дітям, які мають діагноз "туберкульоз", надають 47 спеціалізованих медичних закладів. З ними Національна служба здоров'я уклала договори на загальну суму понад 1,2 млрд гривень.
Пацієнт з туберкульозом в межах Програми медичних гарантій отримує безоплатно такі основні послуги:
Крім того, у Програмі медичних гарантій-2021 з'явився новий пакет "Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги".
До нового пакету входить контрольоване лікування, моніторинг, нагляд, психосоціальна підтримка хворих. Надавачі первинної медичної допомоги можуть за бажанням обрати такий пакет медичних послуг і отримуватимуть за це додаткову оплату.
До їхніх обов'язків входитиме:
Передбачено, що сімейний лікар проводитиме індивідуальну профілактичну роботу з такими пацієнтами.
Їх потрібно навчити, як запобігти чи знизити ймовірність зараження туберкульозом інших людей. Також лікарю доведеться співпрацювати із центрами соціальних служб для сім'ї, дітей, молоді, службами у справах дітей, територіальними центрами соціального обслуговування.
Тариф на медичні послуги із супроводу і лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги визначається як капітаційна ставка на місяць, яка становить 775 гривень.
До тарифу встановлюються коригувальні коефіцієнти відповідно до результату лікування: коефіцієнт 2 — за місяць, в якому пацієнт досяг результату "вилікуваний" і "лікування завершено" за даними електронної системи охорони здоров'я та 0,75 — за кожен місяць, в якому пацієнт продовжує лікування.
До тарифу також застосовуватимуться коригувальні коефіцієнти — за лікування лікарсько-чутливого туберкульозу та за лікування лікарсько-стійкого туберкульозу.
Також у МОЗ зазначають, що сьогодні, 24 березня, міністр охорони здоров'я України Максим Степанов підписав меморандум з USAID про співпрацю у протидії туберкульозу.
За словами міністра, лише торік на туберкульоз в Україні захворіли більш як 17 тис. людей, з яких 504 – діти. Одужали понад 14 тисяч громадян, померли 2886.
"Це глобальна хвороба, яка має важкі наслідки не тільки для життя і здоров'я українців, але й для економіки нашої держави. Туберкульоз потребує тривалого й складного лікування. Іноді цей процес триває від 6 місяців до року", – зазначив Степанов.
За словами директора регіональної місії USAID в Україні та Білорусі Джеймса Хоупа, у документі окреслене бачення подальшого розвитку співпраці та координації дій, які мають покласти край туберкульозу в Україні.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.