fbpx
Сьогодні
18:09 23 Бер 2021

Верховний суд заявив, що відсторонення від занять в школі не щепленої за віком дитини законно

Верховний Суд (ВСУ) у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду залишив без змін судові рішення, якими відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсним та скасування наказу директора ліцею про відсторонення від занять учениці, не щепленої за віком.

Про це повідомила пресслужба суду.

"Згідно зі ст. 53 закону України "Про освіту" здобувачі освіти мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці, а також зобов'язані відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров'я, здоров'я оточуючих, довкілля. Відповідно до положень ст. 3 Конвенції про права дитини в усіх питаннях щодо дітей першочергова увага приділяється якнайкращим інтересам дитини. Завданням держави є забезпечення дотримання оптимального балансу між реалізацією права дитини на освіту та інтересами інших дітей", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що закон дає право батькам відмовитися від проведення обов'язкових щеплень дитині.

Зазначається, що у справі, яка переглядається, індивідуальне право відмовитися від щеплення матір'ю дитини при збереженні обсягу прав дитини на здобуття освіти протиставляється загальному праву суспільства, інших батьків та їх дітей, які провели у встановленому державою порядку щеплення.

Загальне благо у формі права на безпеку та охорону здоров'я, що гарантовано статтями 3, 27 та 49 Конституції України.

"Держава, установивши заборону відвідувати навчальний заклад дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов'язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров'я всіх учасників освітнього процесу, у тому числі й самої нещепленої дитини. Отже, право дитини позивачки на освіту в шкільному навчальному закладі було тимчасово обмежено з огляду на суспільні інтереси. Водночас право дитини на здобуття освіти не порушене, оскільки для дітей, які не можуть відвідувати заклад освіти за відсутності щеплень, установлені альтернативні способи отримання освіти та продовження навчання, зокрема в навчальному закладі", – повідомили в суді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Лупа правосуддя

Після відновлення Царевич і інших суддів, призначення виплати компенсацій рішення "Верховного Суду" усі будут переглянуті як нажите ним майно поза зарплатою, яку як виявилось скільки паразитам не давай чесних з них не зробить.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: