Мінекономіки буде моніторити ціни на соціально значущі продукти
Мінекономіки здійснюватиме моніторинг цін на соціально значущі продукти та запровадило декларування цін.
Про це повідомляє пресслужба Кабміну.
Відтак, Мінекономіки провело ряд консультацій з асоціаціями виробників та роздрібних мереж, які працюють на цих ринках.
Зазначається, що сторони запевнили уряд у повній забезпеченості внутрішнього ринку основними видами продовольства внутрішнього виробництва та готовності стабільно забезпечувати внутрішній ринок продовольством в необхідних обсягах.
Водночас, у Мінекономіки підкреслили наявність об'єктивних факторів зростання цін на продукти через ріст цін на сировину у всьому світі.
Зокрема йдеться про зростання ціна на пшеницю на 60%, а на соняшник – на 120%:
"Цей факт росту цін у світі, з іншого боку, можна розглядати як позитивний для українських виробників, чия продукція експортується по світовим цінам".
В уряді запевнили, що вдаватимуться до заходів для попередження значних цінових коливань на ринках продовольчих товарів. Серед таких заходів – декларування цін на товари, що мають істотну соціальну значущість.
"Для збереження цінової стабільності на соціально значущі товари Міністерство здійснює моніторинг цін на продукти та веде постійний діалог з ретейлерами та виробниками", – зазначив очільник Мінекономіки Ігор Петрашко.
В уряді нагадали, що до таких товарів відносяться крупа гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого сорту, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту), молоко пастеризоване жирністю 2,5 % (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча), вода мінеральна негазована, масло вершкове жирністю 72,5 %.
Як повідомляла Рубрика, за минулий місяць в Україні зросли ціни на харчові продукти, алкоголь, тютюнові вироби та проїзд у транспорті. Водночас знизилися ціни на житло, воду, електроенергію та газ.