Кабмін трансформуватиме економіку України в напрямку Європейського зеленого курсу, – Шмигаль

Кабмін трансформуватиме економіку в напрямку вуглецево-нейтрального розвитку в рамках Паризької угоди, що наближає Україну до Європейського зеленого курсу та до виконання положень Угоди про асоціацію з ЄС.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час наради з обговорення підготовки другого Національно-визначеного внеску України до Паризької угоди.

"Уряд України докладає максимум зусиль для поступової трансформації національної економіки в напрямку вуглецево-нейтрального розвитку. Зобов'язання, які будуть окреслені другим Національно-визначеним внеском, задаватимуть траєкторію розвитку економіки України щонайменше на 10 років", — зазначив Шмигаль.

Як підкреслив прем'єр-міністр, розроблення й подання Національно-визначеного внеску України є обов'язковою вимогою Паризької угоди. Другий НВВ, за його словами, має бути поданий Україною до Секретаріату Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату і має містити цілі щодо скорочення викидів парникових газів та адаптації до зміни клімату.

Зі свого боку міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський наголосив, що напрями економічного розвитку обов'язково мають бути збалансованими.

"Україна є активним учасником глобальної боротьби зі зміною клімату та адаптації до неї. Тому сьогодні наше головне завдання, аби у фіналі сформований другий НВВ до Паризької угоди відповідав довгостроковій меті досягнення вуглецевої нейтральності не пізніше 2060 року, але при цьому був реалістичним. Вектори розвитку секторів української економіки обов'язково мають бути економічно та екологічно збалансованими", — зазначив Абрамовський.

Прем'єр-міністр підкреслив, що уряд поділяє бачення ЄС щодо необхідності підвищення амбітності кліматичних цілей та посилення декарбонізації економічної системи. "Екологічні трансформації в Україні є невід'ємною умовою ефективних екологічних трансформацій Європи", — відзначив він.

Зазначимо, що розмови про "екотрансформації" вітчизняної економіки пов'язані з подіями у Західній Європі. Зокрема з тим, що Європарламент нещодавно підтримав впровадження механізму вуглецевого коригування для імпортної продукції (СВАМ).

Мета впровадження СВАМ – запобігти так званому carbon leakage, коли потужності кліматично шкідливого виробництва з ЄС переносяться до країн, які не прагнуть радикального скорочення парникових викидів.  Тому українській промисловості, значна частина якої використовує як джерело енергії вугілля, доведеться змінюватися, або шукати інші ринки збуту.

Одночасно, Верховна Рада 16 лютого "провалила" голосування за законопроект 4167 "Проект Закону про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності" і повернула його на повторне перше читання.

Свіжі дописи

  • Новини

У Румунії проходять президентські вибори: стартував перший тур

У неділю, 24 листопада, в Румунії розпочався перший тур виборів Про це інформує Рубрика, посилаючись… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Генштаб: на фронті за добу відбулися понад 220 атак ворога, і майже половина – на двох напрямках

Протягом минулої доби, 23 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському та Курахівському… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Саміт COP29 затвердив фінансування у 300 мільярдів доларів щороку для боротьби з кліматичною кризою

Учасники Кліматичного саміту ООН COP29, який відбувався в Дубаї, досягли важливого рішення щодо кліматичного фінансування.… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

У КМВА розповіли про відбиття нічної атаки ворожих безпілотників

У ніч на 24 листопада російські загарбники вкотре атакували Київ безпілотними літальними апаратами. Ворожі дрони… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Авіакомпанія Finnair скасовує майже 300 рейсів у грудні: це пов’язано зі страйком пілотів

Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

путін підписав закон щодо заборони у росії “пропаганди чайлдфрі”

Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.