Новини

Справа Приватбанку: колишній топ-менеджер банку після затримання переписав на дружину і доньку активи на мільйони гривень

Колишній заступник голови правління "ПриватБанку" Володимир Яценко після затримання 22 лютого переписав на цивільну дружину і доньку десятки мільйонів гривень.

Про це повідомляє Слідство.Інфо.

Яценко увечері 22 лютого та впродовж дня 23 лютого переписав на цивільну дружину та доньку десятки мільйонів гривень, якими володів через частки в компаніях.

Ввечері 22 лютого від Яценка його цивільній дружині перейшли його корпоративні права в кількох компаніях.

Наступного дня, 23 лютого, на доньку Яценка, Ганну, теж перейшли великі активи у двох аграрних компаніях. Зокрема, доньці повністю перейшла компанія "Улянівка агро". А це 23 об'єкти нерухомості, 500 земельних ділянок і 17 автомобілів.

Того ж дня донька отримала від батька 90% компанії "Машівка агро альянс". Ганні Яценко перейшла частка компанії у розмірі 32,5 мільйони гривень. Варто зазначити, що у власності компанії ­— 28 об'єктів нерухомості, 2483 земельних ділянок і 64 автомобілі.

Це все відбувалося у той час, коли затриманий банкір перебував в ізоляторі тимчасового тримання. За інформацією журналістів, компанії переписувалися на підставі нотаріальної довіреності, яку Яценко підписав, ймовірно, напередодні затримання в "Борисполі".

Ці реєстраційні дії журналісти відстежили через Єдиний державний реєстр Мін'юсту, оскільки цими активами володів до затримання безпосередньо підозрюваний банкір. Не виключено, що насправді на родичів Яценка перейшло більше активів.

Зазвичай у таких корупційних справах одразу після затримання детективи НАБУ накладають так званий попередній арешт на майно та активи підозрюваного. Це робиться саме з тією метою, аби затриманий не міг переписати їх на інших людей — як це сталося в цьому випадку. Потім детективи та прокурори йдуть у Вищий антикорупційний суд, аби вже суддя вирішив, чи арештовувати активи підозрюваного.

Оскільки правоохоронці звернулися до суду вже після того, як активи були переписані на цивільну дружину, то Вищий антикорупційний суд відмовився їх арештувати. Щодо активів, які були переписані на доньку банкіра, то за інформацією джерел "Слідства.Інфо" в антикорупційних органах, правоохоронці ще не зверталися до суду з клопотанням про їх арешт.

Журналісти звернулися до Національного антикорупційного бюро, аби зрозуміти, як так сталося і хто в цьому винен? У пресслужбі відповіли, що детективи завчасно не ініціювали накладення тимчасового арешту на це майно через завантаженість та інші пріоритети.

"У зв'язку з можливим витоком інформації про погодження повідомлень про підозру особам у вчиненні кримінальних правопорушень, слідчою групою в період з 22.02.2021 по 25.02.2021 проведені інші невідкладні процесуальні дії … З урахуванням вищевказаних обставин та необхідності розстановки пріоритетів у проведенні невідкладних слідчих дій в умовах обмеженості людських ресурсів, питання щодо накладення тимчасового арешту на майно підозрюваного не ініціювалося", — йдеться у відповіді.

За кілька днів після затримання Вищий антикорупційний суд відправив Яценка під варту з можливістю внесення застави. Він вже вніс заставу і вийшов із СІЗО.

Нагадаємотрьом колишнім високопоставленим співробітникам ПриватБанку вручено підозри у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненій за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах, а також у службовому підробленні, що призвели до розтрати 136 млн грн. Йдеться про ексголову правління банку Олександра Дубілета, експершого заступника голови правління Володимира Яценка та першу заступницю голови правління СК "Індержстрах" (Дніпро) Олену Бичихіну.

Раніше ЗМІ поширили інформацію про затримання працівниками НАБУ першого заступника голови правління ПриватБанку 2016 року Володимира Яценка.

За оперативною інформацією, експосадовець планував покинути Україну на приватному літаку у напрямку Відня, вилетівши з Дніпра. Завдяки зусиллям керівника групи детективів та директора НАБУ, які звернулися до Державіаслужби, літак здійснив посадку в аеропорту "Бориспіль", де було розпочато проведення невідкладних слідчих дій.

Пошейрити
Опубліковано автором
Daria Trokhimovich
Теги: НАБУ Політика ПриватБанк Суспільство

Свіжі дописи

  • Новини

Харківщина лідирує за кількістю звернень до центрів рекрутингу української армії, – Міноборони

Протягом минулого тижня 833 українці звернулися до центрів рекрутингу, з них 185 розпочали оформлення до… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

“Укрнафта” пробурила найглибшу за останні 8 років свердловину

"Укрнафта" пробурила і запустила в роботу найглибшу за останні 8 років свердловину. Фактична глибина об'єкту… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

230 пікапів та 240 міношукачів: Литва передала Україні пакет допомоги для розмінування

Міністр оборони України Рустем Умєров взяв участь у церемонії передачі Силам оборони України 230 пікапів… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

Військова підтримка, інвестиції в українську оборону та захист енергооб’єктів: Зеленський зустрівся з Анналеною Бербок

Президент Володимир Зеленський провів зустріч із міністеркою закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина Анналеною Бербок, яка… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

У Харкові в укриттях двох лікарень планують розмістити операційні та палати

У Харкові в укриттях двох міських лікарень, де нині тривають капітальні ремонти, буде розміщено операційні… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Новини

Какие современные зубные протезы лучше: полный обзор

Почему стоматолог рекомендует конкретный вид зубных протезов, если вариантов так много? Можно ли отыскать лучший… Читати більше

Monday November 4th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.