Про це повідомили лідери шахтарських профспілок Сергій Юнак і Юрій Криворучко в ході онлайн-зустрічі з керівництвом Бізнес-блоку «Вугілля» ТОВ "ДТЕК Енерго".
"Якщо шахта ім. Героїв космосу, відповідно до стратегії, буде працювати до 2053-го, "Павлоградська" – до 2032-го, "Тернівська" – до 2029-го, "Західно-Донбаська" – до 2063-го, "Самарська" – до 2035 -го, "Дніпровська" – до 2047 року, то з "Ювілейною" і "Степовою" справи йдуть набагато гірше – їх відповідно до поданої стратегією планують закрити вже в найближчі роки. В результаті жителі шахтарського Першотравенська залишаться без роботи, а сам Першотравенськ перетвориться на місто-привид", – зазначили представники профспілок.
Під час першого засідання робочої комісії мова йшла про шахту "Ювілейна" – найближчого "претендента" на закриття.
Як зазначив представник теркому профспілки Василь Яворський, від роботи цієї шахти багато в чому залежить доля Першотравенська в цілому, і профспілка не згодна з доводами адміністрації про економічну недоцільність її подальшої експлуатації.
"Підрахунки дають всі підстави для продовження роботи шахти "Ювілейна" до 2035 року. Дніпропетровська територіальна організація Профспілки буде і надалі відстоювати цю позицію", – наголошується в повідомленні.
Профспілка також звернулася до шахтарів, працівників шахтоуправлінь та філій, жителів шахтарських міст із закликом підтримати цю позицію і не допустити закриття шахт, які забезпечують стабільною роботою західного Донбасу.
ОНОВЛЕНО. Після публікації "Рубрика" отримала позицію компанії ДТЕК:
Шахти об'єднання ДТЕК Павлоградвугілля, як і будь-які інші вугледобувні підприємства, мають свій обмежений термін роботи через вироблення свого ресурсу.
До 2030 року планується видобути понад 140 млн тонн вугілля. У 2030 році видобуток буде вестися на 6 з 10 шахт. Через закінчення відпрацювання придатних для ефективного видобутку вугілля запасів, вже в цьому році завершиться робота шахт Благодатна і Сташкова. Після, в 2024-2025 роках – шахти Степова і Ювілейна. Частину запасів шахти Ювілейна недоцільно відпрацьовувати в зв'язку з погіршенням гірничо-геологічних умов, зокрема, збільшення вмісту газу у вугіллі, що призводить до суттєвого зростання ризиків для життя і здоров'я шахтарів.
Компанія ДТЕК знаходиться в постійному діалозі з профспілковими організаціями, в тому числі створені спільні робочі групи і зі стратегії роботи шахт, і зі стратегії розвитку регіону зі зниженням залежності від вугільної галузі. ДТЕК відкрито говорить про свої плани і, як один з показників, вчора про стратегію розвитку ДТЕК Павлоградвугілля компанія розповіла широкій громадськості на прес-конференції директора Павлоградвугілля Сергія Вороніна.
Як відповідальний працедавець і надійний партнер суспільства, ми в першу чергу думаємо про наших шахтарів і регіон, де працюємо. Всім співробітникам підприємств, які закриваються, ми пропонуємо нові робочі місця на інших наших шахтах, всі будуть працевлаштовані. Компанія виконає всі вимоги з екології, економіки та інших питань.
Президент України Володимир Зеленський наголосив, що російська федерація має усвідомити злочини, які скоює в Україні.… Читати більше
На столичному Подолі встановили інсталяцію I’m fine, яку створили з обладнання пристроїв телекомунікацій, що зазнало… Читати більше
2 грудня президент України Володимир Зеленський разом із канцлером Німеччини Олафом Шольцом оглянули безпілотники з… Читати більше
Професійна освіта для дорослих — це про реальну потребу українського сьогодення. Наприкінці листопада відбулася підсумкова… Читати більше
Під час боїв у Торецьку Донецької області російські загарбники щотижня втрачають приблизно один механізований батальйон,… Читати більше
У столиці в Театрі на Михайлівській презентували виставу "Найкращий день та інші неприємності" драматургині Марини… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.