fbpx
Сьогодні
15:59 12 Бер 2021

Кулеба пояснив, чому МЗС допомагатиме аграріям у переході до Європейського зеленого курсу

Європа не розглядає як партнерів країни, які не беруть участі у Європейському зеленому курсі.

На цьому наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час круглого столу "Український агросектор в умовах Європейського зеленого курсу: виклики та можливості".

"Якщо ти не береш участі у Європейському зеленому курсі, то Європа просто не вбачає тебе як партнера. Цей Зелений курс є і викликом, і можливістю, і наше завдання всі виклики перетворити на можливості і знизити ризики для нашої держави", – сказав Кулеба.

За його словами, МЗС допомагатиме аграріям у переході до Європейського зеленого курсу та вирішенні пов'язаних із цим проблем.

"Ви як професіонали чудово розумієте важливість кліматичного забруднення у сільському господарстві, і пандемія прискорила ці процеси. Тому в усьому, що стосується залучення можливостей світу для пом'якшення цього переходу, українська дипломатія голова співпрацювати з вами. І так само зміцнювати позиції України у світі як держави, яка є гарантом світової продовольчої безпеки", – наголосив міністр.

На його переконання, для країни, яка пережила Голодомор, утвердитися в світі як гарант продовольчої безпеки – це історичне досягнення, яке знаменуватиме повний розрив з трагічним минулим.

"Ми маємо перейти у фазу, що ми не лише себе забезпечуємо, але можемо забезпечити і світ", – заявив Кулеба.

У цьому контексті він підкреслив, що населення світу збільшується, і попит на харчування, в тому числі органічне, також зростатиме.

Глава МЗС запевнив, що очолюване ним відомство співпрацюватиме з відновленим Міністерством аграрної політики та продовольства в усіх сферах. Він також зазначив, що разом із Держспоживслужбою протягом 2020 року вдалося налагодити тісну взаємодію і відкрити три нові ринки для українських виробників харчових продуктів.

За словами очільника МЗС, важливо побудувати синергію між органами влади і агробізнесом для адаптації до вимог Європейського зеленого курсу.

Він також відзначив сталий тренд у світі на відмову від імпорту сільського господарства там, де це можливо.

"Тому питання номер два – це диверсифікація українського агроекспорту, мінімізація залежності від конкретних ринків. Це дуже серйозний виклик. МЗС готовий співпрацювати з конкрентними компаніями, для того щоб сприяти їм на світових ринках", – наголосив Кулеба, зауваживши, що лише спільно можна досягнути цих результатів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: