Кулеба пояснив, чому МЗС допомагатиме аграріям у переході до Європейського зеленого курсу
Європа не розглядає як партнерів країни, які не беруть участі у Європейському зеленому курсі.
На цьому наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час круглого столу «Український агросектор в умовах Європейського зеленого курсу: виклики та можливості».
«Якщо ти не береш участі у Європейському зеленому курсі, то Європа просто не вбачає тебе як партнера. Цей Зелений курс є і викликом, і можливістю, і наше завдання всі виклики перетворити на можливості і знизити ризики для нашої держави», – сказав Кулеба.
За його словами, МЗС допомагатиме аграріям у переході до Європейського зеленого курсу та вирішенні пов'язаних із цим проблем.
«Ви як професіонали чудово розумієте важливість кліматичного забруднення у сільському господарстві, і пандемія прискорила ці процеси. Тому в усьому, що стосується залучення можливостей світу для пом'якшення цього переходу, українська дипломатія голова співпрацювати з вами. І так само зміцнювати позиції України у світі як держави, яка є гарантом світової продовольчої безпеки», – наголосив міністр.
На його переконання, для країни, яка пережила Голодомор, утвердитися в світі як гарант продовольчої безпеки – це історичне досягнення, яке знаменуватиме повний розрив з трагічним минулим.
«Ми маємо перейти у фазу, що ми не лише себе забезпечуємо, але можемо забезпечити і світ», – заявив Кулеба.
У цьому контексті він підкреслив, що населення світу збільшується, і попит на харчування, в тому числі органічне, також зростатиме.
Глава МЗС запевнив, що очолюване ним відомство співпрацюватиме з відновленим Міністерством аграрної політики та продовольства в усіх сферах. Він також зазначив, що разом із Держспоживслужбою протягом 2020 року вдалося налагодити тісну взаємодію і відкрити три нові ринки для українських виробників харчових продуктів.
За словами очільника МЗС, важливо побудувати синергію між органами влади і агробізнесом для адаптації до вимог Європейського зеленого курсу.
Він також відзначив сталий тренд у світі на відмову від імпорту сільського господарства там, де це можливо.
«Тому питання номер два – це диверсифікація українського агроекспорту, мінімізація залежності від конкретних ринків. Це дуже серйозний виклик. МЗС готовий співпрацювати з конкрентними компаніями, для того щоб сприяти їм на світових ринках», – наголосив Кулеба, зауваживши, що лише спільно можна досягнути цих результатів.