Уряд схвалив Стратегію економічної безпеки до 2025 року: що вона включає
Кабмін на засіданні 10 березня схвалив проєкт Стратегії економічної безпеки України до 2025 року – зокрема, ним визначили критичні межі безпекових критеріїв, а також збереження незалежності Нацбанку та Антимонопольного комітету.
Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, документи до засідання.
У відомстві зауважили, що це "фундаментальний документ, що є основою для формування державної політики у сфері забезпечення економічної безпеки". Так, ним визначаються поняття "економічної безпеки", "національних економічних інтересів", "економічної стійкості" та "економічного суверенітету".
Зокрема окреслені виклики й загрози для економічної безпеки України та шляхи їхнього подолання за основними складовими: фінансовою, виробничою, інвестиційно-інноваційною, зовнішньоекономічною, макроекономічною.
"Для досягнення основних національних економічних інтересів та економічного суверенітету Україна має реалізувати проактивну політику, спрямовану як на стале нарощення конкурентоспроможності економіки, так і на поступове зміцнення показників економічної стійкості та невразливості національної економіки до потенційних загроз",- зазначив міністр економіки Ігор Петрашко.
Одним із положень є збереження інституційної незалежності Нацбанку та Антимонопольного комітету, та їхня самостійність у визначенні шляхів реалізації завдань у межах повноважень.
Серед іншого, стратегією затверджуються індикатори економічної безпеки з критичними межами та цільовими орієнтирами. Це дозволить запровадити прозору систему постійного моніторингу економічної стійкості та щорічну оцінку стану економічної безпеки, кажуть у відомстві.