fbpx
Сьогодні
09:47 08 Бер 2021

Україна піднялась на 17 позицій у рейтингу соціального прогресу

English version here

Україна в 2020 році піднялася з 80-го на 63 місце у світовому рейтингу за значенням індексу соціального прогресу серед 163 країн з показником індексу 73,38 бала проти 66,97 у 2019-му.

Про це свідчать дані рейтингу Social Progress Index, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Згідно з дослідженням, середнє значення індексу серед усіх досліджуваних країн – 64,24 бала. У минулому році група країн з дуже високим рівнем життя і помірно високою якістю життя скоротилася з 104 до 71.

"Окремо хочу відзначити, що серед 15 країн зі схожим рівнем ВВП на душу населення за паритетом купівельної спроможності Україна посіла п'яте місце за значенням цього індексу", – зазначила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Крім цього, міністр відзначила високу оцінку України в сферах рівного доступу жінок і чоловіків до середньої та вищої освіти, захисту майнових прав жінок, забезпечення рівних можливостей участі в політичному житті для жінок і чоловіків.

"Також Україна продемонструвала високі показники забезпечення зайнятості вразливих груп, охоплення загальною середньою освітою, наявності доступного мобільного зв'язку, доступної електроенергії", – додала глава Мінсоцполітики.

Однак Україна показала значно гірші результати в порівнянні з іншими країнами за показниками очікуваної тривалості життя після 60 років (117 місце серед 163 країн), а також відстає по ряду інших показників.

"За результатами, які призводять розробники індексу, в України висока нерівність у можливості впливати на політичні рішення в залежності від рівня соціально-економічного становища, корупція, високий рівень викидів парникових газів, висока смертність, пов'язана із забрудненням повітря, висока передчасна смертність від неінфекційних хвороб ", – зазначила Лазебна.

Довідка

Індекс соціального прогресу, який розроблений професорами Гарвардської школи бізнесу і Массачусетського технологічного інституту, вимірює ступінь забезпечення країнами соціальних і екологічних потреб громадян по 54 індикаторами. Дослідження щорічно публікує некомерційна організація Social Progress Imperative.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: