fbpx
Сьогодні
09:48 06 Бер 2021

За рік людство викинуло майже мільярд тонн їжі, - ООН

У 2019 році людство викинуло приблизно 931 мільйон тонн їжі. Це 17% всіх доступних харчових продуктів.

Про це йдеться в спільній доповіді Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP) і партнерської громадською організацією WRAP.

У ній вивчається проблема харчових відходів у торгових точках, ресторанах і домогосподарствах.

"Згідно з новим дослідженням ООН, проведеним на підтримку світових зусиль зі скорочення наполовину харчових відходів до 2030 року, приблизно 931 мільйон тонн продуктів харчування (17% від загальної кількості), доступних споживачам у 2019 році, був викинутий у сміттєві баки домашніх господарств, пунктів роздрібної торгівлі, ресторанів та інших підприємств громадського харчування", – наголосили в ООН.

Зазначається, що приблизна вага викинутих продуктів харчування – це 23 млн вщерть завантажених 40-тонних вантажівок. При цьому, якщо їх поставити впритул одна до одної, то ланцюг вантажівок сім разів обігнув би Землю.

Згідно із доповіддю, майже в кожній країні, де вимірювався рівень харчових відходів, він був значним незалежно від рівня доходів населення.

Більшість харчових відходів у 2019 році (61%) припадали на домогосподарства, 26% – на систему громадського харчування та 13% – на ритейл.

Автори доповіді зазначають, що раніше недооцінювалися масштаби харчових втрат на "споживчому рівні" (вдома). Так, у середньому людина вдома викидала 74 кг їжі за рік.

Дані щодо харчових відходів домогосподарств, котрі були в розпорядженні авторів доповіді, охоплюють країни, в яких проживають 75% населення планети.

Кількість викинутої їжі за рік

При цьому, за даними ООН, близько 690 млн людей на Землі голодували в 2019 році. Очікується, що ця кількість різко збільшиться в умовах пандемії коронавірусу, а 3 млрд людей не зможуть дозволити собі здорове харчування.

Організація також підрахувала, скільки у середньому кілограмів їжі викидають у різних країнах.

Наприклад, в Україні людина вдома викинула за рік 76 кг їжі. Загалом за рік у нашій країні викинули 3,3 млн тонн їжі.

Кількість викинутої їжі за рік

Автори звіту зазначають, що харчові відходи "мають значний екологічний, соціальний та економічний вплив": зокрема спричиняють 8-10% викидів парникових газів.

"Скорочення харчових відходів скоротить рівень викидів парникових газів, сповільнить руйнування природи, підвищить доступність продуктів харчування і, таким чином, знизить голод і заощадить кошти в період глобальної рецесії. Якщо ми хочемо серйозно зайнятися вирішенням проблеми зміни клімату, втрати природи і біорізноманіття, забруднення і відходів, підприємства, уряди і громадяни всього світу повинні здійснити свій внесок у зменшення харчових відходів", – наголосила виконавчий директор UNEP Інгер Андерсен.

До 2030 року в ООН хочуть удвічі зменшити кількість харчових відходів у світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: