fbpx
Сьогодні
15:19 05 Бер 2021

Рада зробила крок до розвитку мультимодальних вантажних перевезень в Україні

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт №4258 "Про мультимодальні перевезення".

"ЗА" проголосували 262 народних депутатів.

Документ вдосконалює існуючу законодавчу базу та запроваджує правові механізми для ширшого використання мультимодальних/контейнерних вантажних перевезень у транспортній системі України. Це, у свою чергу, сприятиме захисту навколишнього середовища через переорієнтацію значної частини перевезень з автошляхів на річку та інші екологічні види доставки, а також значно оптимізує час і витрати шляхом впровадження єдиного договору мультимодального перевезення.

"Сучасні процеси глобалізації трансформують ринок транспортно-логістичних послуг та заохочують його гравців розвивати нові форми та види транспортних перевезень. Формування "безшовної мультимодальної мобільності" вже визначено як одне із завдань Стратегії сталої та розумної мобільності ЄС, яка була презентована наприкінці минулого року", – прокоментував схвалення законопроєкту міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За його словами, ефективна система мультимодальних/комбінованих перевезень, з одного боку, надає змогу швидко, дешево та ефективно виконувати перевезення, а з іншого – забезпечує належний рівень транспортного сервісу та супутніх послуг. За підтримки європейських експертів Мінінфраструктури вже розпочало підготовку Дорожньої карти розвитку мультимодальних перевезень в Україні, що передбачає практичні кроки з розбудови сталої мережі мультимодальних терміналів.

Законопроєкт "Про мультимодальні перевезення":

  1. вводить поняття мультимодального та комбінованого перевезення вантажів, мультимодального термінала, документа мультимодального перевезення, оператора та замовника мультимодального перевезення;
  2. закріплює право учасників мультимодальних перевезень здійснювати перевезення вантажу на підставі єдиного договору – договору мультимодального перевезення незалежно від зміни видів транспорту, а також здійснювати перевезення вантажу за одним перевізним документом – документом мультимодального перевезення
  3. визначає істотні умови договору, права та обов'язки сторін, основні принципи державного регулювання та допомоги щодо такого виду перевезень
  4. впроваджує відповідальність оператора мультимодального перевезення (та граничний розмір цієї відповідальності) за вантаж перед замовником послуги з моменту прийняття ним вантажу для мультимодального перевезення та до моменту його видачі.

Довідка: Мультимодальне перевезення – транспортування вантажів за одним договором, але виконане принаймні двома видами транспорту; перевізник несе відповідальність за все перевезення, навіть якщо це транспортування виконується різними видами транспорту.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: