fbpx
Сьогодні
13:25 03 Бер 2021

Нардепи зробили крок до перезапуску судової реформи: як буде формуватися ВККС

English version here

Верховна Рада зробила крок до перезапуску судової реформи.

Народні депутати підтримали за основу у повторному першому читанні відповідний законопроект №3711-д.

У законі прописаний порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Пропонується, щоб до складу конкурсної комісії з питань доброчесності входили:

  • три особи з-поміж суддів або суддів у відставці, запропоновані Радою суддів,
  • три особи, запропоновані відповідно Радою прокурорів, Радою адвокатів, Національною академією правових наук в особі президії.

Встановлюється, що ВККС складається з шістнадцяти членів, яких призначає Вища рада правосуддя за результатами конкурсу строком на чотири роки.

Визначені чіткі строки внесення пропозицій щодо кандидатур до складу Конкурсної комісії з питань доброчесності, її формування, визначаються вимоги до кандидатів до складу цієї комісії, права та обов'язки її членів.

У документі прописаний порядок проведення конкурсу та призначення на посаду члена ВККС.

Встановлюється загальне правило для визначення кількості суддів у суді, за яким ця функція покладається на Вищу раду правосуддя після отримання консультативних висновків від Державної судової адміністрації та Пленуму Верховного суду (для визначення кількості суддів Верховного суду).

Загальна ж кількість суддів Верховного суду не повинна перевищувати двохсот.

Зазначимо,  Зеленський виступає за відновлення роботи ВККС та процедури відбору до Вищої ради правосуддя.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
євгеній

ПРОПОЗИЦІЯ. Роблячи кроки "до перезапуску судової реформи" потрібно щоб законодавча та виконача гілки влади починали "крокувати з одної ноги". Йдеться про те, що судова гілка влади має рости із "нгаціонального стовбура", щоб вона мала зв"язок з країною і відчувала рівень життя населення країни. Усі ці байки щодо великих зарплат, котрі виключатимуть тягу до корупції, виявилися геть недієздатними. Більше того, виявилося, що коли платня держслужбовця і передусім судді, стає на полрядок вищою за платню тих, хто наповнює держбюджет, то держслужбовці у т.ч. і судді, втрачають звязок з життям населення і починають жити паралельним життям. Отож, головною задачею судової реформи сьогодні не є створення умов для того щоб запобігти корупції в рядах суддів, а створити такі умови коли уся країна і її суддівська влада житимуть з країною єдиним, тобто - неізольованим життям, за єдиними законами, котрі безумовно поважають усі громадяни України.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: