fbpx
Сьогодні
09:25 02 Бер 2021

На 19 станціях київського метро з'явилися дефібрилятори

«Київський міський центр громадського здоров'я» у межах проекту «РеаніМетро» закупив і передав Київському метрополітену 19 нових дефібриляторів — загалом столична підземка наразі налічує 52 станції.

Про це повідомляє прес-служба метрополітену.

Обладнання перебуває на платформах станцій «Лісова», «Дарниця», «Арсенальна», «Хрещатик», «Театральна», «Вокзальна», «Політехнічний інститут», «Шулявська», «Святошин», «Академмістечко».

Дефібрилятори з'явилися також на станціях «Почайна», «Контрактова площа», «Майдан Незалежності», «Площа Льва Толстого», «Олімпійська», «Лук'янівська», «Золоті ворота», «Палац спорту», «Осокорки».

Загалом «Київський міський центр громадського здоров'я» закупив і передав підземці вже 52 дефібрилятори. Передбачені проектом аптечки також розмістили на станціях. Наразі керівництво підземки думає над додатковою закупівлею обладнання. Водночас у метрополітені вказують, що переможець тендера з громадського бюджету не поставив дефібрилятори та не надав супровідні документи належної якості. Тому керівництво підземки підписало рекламації та подало претензію до постачальника.

дефібрилятор

Лідерка команди «РеаніМетро» Марія Назарова повідомила про те, що з вересня 2018-го по лютий 2019 року в метро померли 15 людей від причин, не пов'язаних із падінням на колії, і це лише з новин у ЗМІ. А до червня 2019-го метро взагалі не вело офіційної статистики смертей у метро, крім падінь на колії. Наявність такого апарата може врятувати людині життя. Нині працівники підземки проходять тренінги, аби знати, як користуватися дефібриляторами. Адже швидка дефібриляція подвоює шанси людини на виживання. Без масажу серця та дефібриляції шанси на виживання зменшуються на 7-10% з кожною хвилиною, зазначає «Американська асоціація серця».

Довідка. Дефібрилятор — невеликий апарат, призначений для надання екстреної допомоги при раптовому важкому порушенні ритму серця та фібриляції шлуночків. У випадках, коли між життям і смертю всього лише п'ять хвилин, врятувати людину за допомогою цього апарату може будь-хто.

Ми ще писали статтю: РеаніМетро. Як зробити підземку безпечною?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: