Про це йдеться в коментарі МЗС з нагоди Дня спротиву окупації Криму.
"Україна продовжує консолідувати міжнародні зусилля, щоб добитися повної деокупації Криму й Севастополя та притягнення Росії до відповідальності за її злочини. З цією метою Україна створює "Кримську платформу" – новий міжнародний координаційний формат – і закликає всіх партнерів приєднатися до неї. Спільними зусиллями ми відновимо справедливість і стабільність. Крим – це Україна".
В МЗС наголосили, що Росія захопила Крим шляхом збройної агресії та здійснила спробу його протиправної анексії, посилаючись на незаконний і сфальсифікований референдум: "Тим самим вона грубо порушила основні принципи міжнародного права й підірвала систему безпеки в Європі та світі".
"З початку окупації Росія проводить злочинну політику колонізації й асиміляції півострова. Це здійснюється через системні порушення прав людини, жорстокі репресії проти всіх, хто має мужність протистояти окупації. Обмежуються національні, культурні, релігійні права етнічних українців та кримських татар, переслідується Православна церква України. Придушується свобода слова, знищено незалежні ЗМІ", – зазначили в МЗС.
В українському міністерстві додають, що окупаційна влада цілеспрямовано переслідує кримських татар, корінний народ півострова, який не сприймає окупацію.
"Росія намагається криміналізувати усіх незгодних, незаконно затримує їх і засуджує за сфальсифікованими звинуваченнями у "тероризмі" та "екстремізмі". Ще у 2016 році Росія заборонила меджліс кримськотатарського народу (представницький орган кримськотатарського народу), а всі його члени були оголошені поза законом. Незважаючи на рішення Міжнародного суду ООН 2017 року, меджліс залишається забороненим і досі", – йдеться в коментарі.
У МЗС України додають, що Росія також здійснює посилену мілітаризацію Криму:
"Півострів, який до окупації був відомий як курортна зона України, перетворено на російську військову базу, що становить загрозу не лише для України, а й для інших держав регіону, серед яких країни НАТО та ЄС".
Україна вдячна союзникам і партнерам за послідовну та дієву підтримку в боротьбі за відновлення територіальної цілісності.
"Міжнародна спільнота має посилити політичний і санкційний тиск на Росію, щоб схилити її до звільнення захоплених українських територій, звільнення полонених та політичних в'язнів, виконання міжнародних судових рішень", – переконані в МЗС.
26 лютого Україна відзначає День спротиву окупації АР Крим і м. Севастополя. Цього дня в Сімферополі відбувся організований меджлісом кримськотатарського народу масовий мітинг під будівлею кримського парламенту проти намірів відірвати Крим від України. Відтоді для України 26 лютого стало символом спротиву окупації, яка триває вже сім років.
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою.Також перша леді Олена Зеленська передала добірку… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Новий радник обраного президента США Дональда Трампа з національної безпеки Майкл Волц заявив, що команда… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.