fbpx
Сьогодні
09:48 26 Лют 2021

Малюська пояснив, що потрібно презапустити ВРП для перезавантаження судової системи України

Судова система стикається з величезною кадровою проблемою – понад 1900 посад залишаються вакантними, тож решта суддів несуть величезне навантаження.

Про це в ефірі програми «Право на владу» на каналі «1+1» заявив міністр юстиції Денис Малюська.

«У нас є величезна проблема з кадрами: більше 1900 суддів – це вакантні посади. Це означає, що на суддів, які залишилися, накладається величезне навантаження. Вони не встигають якісно відписувати судові рішення, не встигають якісно й оперативно їх (справи – ред.) розглядати. У нас не працює кваліфікаційна комісія, яка мала б забезпечувати поповнення новими чесними молодими кадрами. Кадри у віці – масово звільняються. Це звучить нудно, але це важливий аспект», – розповів Малюська.

За його словами, інше питання полягає в тому, що в Україні є «проблемні судді», які псують репутацію усій судовій спільноті.

«Повірте, серед тисяч суддів є лише невелика кількість тих, які заслуговують на те, щоб їх такого звання позбавили… Минулого року до дисциплінарної відповідальності було притягнуто 141 суддю, чимало з них було звільнено. Але проблема в чому: ВРП (Вища рада правосуддя – ред.) – це орган, який має право і зобов'язаний очищати судову систему – не наважується, не ризикує застосувати свої максимальні зусилля над найодіознішими суддями країни. Щоб це було вирішено, потрібно переглянути кадровий склад ВРП. Законопроєкт поданий Президентом у Верховну Раду і найближчим часом буде розглянутий», – повідомив міністр.

Він уточнив, що у нашій країні «немає лави запасних, щоб замінити тисячі суддів новими», тож не потрібно звільняти всіх – «ми тоді наразимося на колапс всієї системи».

«Потрібно показати правильний приклад: звільнити кілька десятків, нехай сотню, найодіозніших суддів. Для цього потрібно оновити склад ВРП, перезапустити роботу цього органу. І це буде перший крок для того, щоб ВРП стало сміливішим. ВРП стане сміливішим – судді, які зловживають своїми правами, своєю поведінкою – дістануть по руках, і після цього ми отримаємо цілком оновлену, якіснішу судову владу в Україні», – переконаний Малюська.

3 лютого Малюська поінформував, що законопроєкт стосовно реформування Вищої ради правосуддя після консультацій з міжнародними партнерами буде внесений Офісом Президента у Верховну Раду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: