Про це повідомив під час брифінгу виконувач обов'язків першого заступника голови КМДА, керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Валентин Мондриївський.
Він звернув увагу, що наразі в столиці спостерігається тенденція до зменшення рівня захворюваності на COVID-19, але розслаблятися не можна.
«Водночас, ніхто не може прогнозувати, як ситуація розвиватиметься далі. Першими, за програмою МОЗ, вакцинуватимуться медики. Адже саме вони знаходяться на передовій у протистоянні пандемії, рятуючи життя та здоров'я людей. Зазначу, що вакцинація відбуватиметься добровільно», – наголосив Мондриївський.
«Міська влада веде переговори про закупівлю. Сьогодні великий дефіцит вакцини у світі, великі обсяги її вже законтрактовані. Київ робить усе, аби отримати якісний препарат і вакцинувати насамперед медиків та інші найбільш уразливі групи киян», – підкреслив він.
Директорка Департаменту охорони здоров'я Валентина Гінзбург поінформувала, що столиця сьогодні отримала від МОЗ 42 600 доз вакцин виробництва Oxford/AstraZeneca (Covishield).
Вона запевнила, що Київ провів серйозну системну роботу і готовий до старту вакцинації.
«По-перше, на сьогодні в столиці сформовано 15 мобільних бригад з імунізації. Медики мобільних бригад пройшли та продовжуватимуть проходити відповідне навчання на національному рівні з імунізації від COVID-19 вакцинами від Pfizer/BioNTech та AstraZeneca. Враховуючи, що ці вакцини вимагають різних умов зберігання та логістики, одна частина мобільних бригад вивчила спосіб використання, введення й особливості роботи з вакциною Pfizer/BioNTech, інша – з AstraZeneca.
По-друге, підготовлено 120 тимчасових пунктів вакцинації в закладах охорони здоров'я та інтернатах. Також підготовлено 120 додаткових стаціонарних пунктів вакцинації від COVID-19 на базі ЦПМСД міста», – зазначила Гінзбург.
Вона пояснила, що додаткові пункти знадобилися, щоб не заважати процесу планової обов'язкової вакцинації за календарем у наявних 138 кабінетах щеплень.
Директорка Департаменту охорони здоров'я також повідомила, що вже верифіковані списки медпрацівників, які отримають щеплення в першу чергу.
«Це члени мобільних бригад, медики, які працюють у лікарнях із хворими на COVID-19, співробітники лабораторій, де проводиться аналіз на виявлення вірусу (8 лабораторій у комунальних медзакладах та Центральна лабораторія МОЗ України), працівники екстреної медичної допомоги, включно з водіями, та медики інших закладів охорони здоров'я», – розповіла Гінзбург.
За її словами, іде активна підготовка до вакцинації літніх людей (85+). Лікарі співпрацюють зі своїми пацієнтами цих вікових груп та складають списки охочих щепитися.
Вакцинація є добровільною та безоплатною.
У Троїцькій громаді Дніпропетровської області відкрили оновлений Центр надання адміністративних послуг. Будівлю для нового офісу… Читати більше
Спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що зниження цін на… Читати більше
24 січня Уряд прийняв постанову, яка визначає порядок ведення Єдиного реєстру місць зберігання* спирту етилового,… Читати більше
У п'ятницю, 24 січня, у Словаччині десятки тисяч людей в різних містах країни вийшли на протест з… Читати більше
Завтра, 25 січня, африканські леви Геркулес, Вілія, Дарина та Христина відзначатимуть своє 16-річчя. Це дуже… Читати більше
Командування Повітряних Сил ЗСУ визначило перелік високотехнологічних військових спеціальностей, з яких заборонено переведення військовослужбовців в інші роди… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.