fbpx
Сьогодні
20:56 20 Лют 2021

СБУ намагалася пом'якшити санкційний тиск на Медведчука, — ЗМІ

Фото: Схеми

Керівництво Служби безпеки України (СБУ) намагалося пом'якшити санкції, які Рада національної безпеки мала намір ввести проти восьми фізичних осіб, включаючи Віктора Медведчука. Але Рада підтримала більш жорсткий варіант.

Про це повідомили ZN.UA члени РНБО. І про це стало відомо після виходу указу і додатків до нього.

Згідно з пропозиціями СБУ, винесеним на засідання РНБО 19 лютого, передбачалося введення тільки п'яти видів санкцій:

 • блокування активів – тимчасове обмеження права людини користуватися і розпоряджатися належним їй майном;
  обмеження торгових операцій;
 • призупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань;
 • анулювання або призупинення ліцензій та інших дозволів, отримання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання або призупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами;
 • повна заборона заходу іноземних невійськових суден і військових кораблів у територіальне море України, її внутрішні води, порти.

Однак секретар РНБО Олексій Данилов запропонував з голосу додатково 7 санкцій до 5. Під час голосування було озвучено пропозицію затвердити рішення, включивши пропозицію, яка прозвучала. В результаті додано ще сім видів санкцій, а саме:

 • обмеження, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України;
  запобігання виведенню капіталів за межі України;
 • заборона участі в приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави і особами, які прямо або побічно контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах;
 • заборона видачі дозволів, ліцензій Національного банку України на здійснення інвестицій в іноземну державу, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави;
 • припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави або вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави;
 • заборона передачі технологій, прав на об'єкти інтелектуальної власності;
 • інші санкції, що відповідають принципам їх застосування, встановленим цим законом.

Таким чином рішення РНБО щодо санкцій включає 12 пунктів.

Раніше Зеленський підписав указ про санкції проти Медведчука.

Нагадаємо, 19 лютого Рада національної безпеки та оборони запровадила санкції проти Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та ще 6 осіб.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що санкції проти Медведчука та його дружини запровадили через фінансування тероризму.

Голова СБУ Іван Баканов заявив, що рішення про введення санкцій стосовно окремих осіб ґрунтується, зокрема, й на матеріалах, якими володіє Служба безпеки України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

4 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Там немає ще одного, головного пункту - розстріляти, як ворога країни, з якою його кремлівський "кум" веде війну.

2

Так, та тільки для повноти картини, ще і ахметова туди ж. як теж одного з головних гендлярів з ОРДЛО на закупівлі звідти вугілля, де ще з дев'яностих перебив пів Донбасу, щоб стати на цьому олігархом, чи знову вислизне цей покидьок.

3
Майстри заголовків у Соловйова вчаться?

Порошенко не захотів хоч вважався олігархом, який може по "вазі" потягатись. Від Зеленського вимагати воювати з Ахметовим, який тримає Україну за енергетичну удавку дещо несправедливо. Й так Зеленський молодець, не побоявся підписати санкції РБНО Данілова проти Медведчука і компанії.

4
Майстри заголовків у Соловйова вчаться?

За аткі заголовки УП і Дзеркало Тижня треба спитати жорстко. Очевидне перекручення. СБУ подала свій список санкцій, зібрала матеріали по діяльності Медведчука, анбрались сміливості і перебили російські гроші і ментальних царепоклонників у своїх лавах.

РНБО на нараді посилила санкції запропоновані СБУ. Помякшення - це коли б СБУ запропонувала зменшити запропоновані санкції. Натомість підтримала посилання в додаток до своїх.

Хто запустив цю дискредитацію у "ЗМІ"?

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: