fbpx
Сьогодні
11:59 18 Лют 2021

НАБУ заявляє, що урядовий законопроєкт позбавить бюро інституційної незалежності

Урядовий законопроєкт про внесення змін до закону "Про Національне антикорупційне бюро" позбавить відомство незалежності.

Відповідна заява оприлюднена на сторінці бюро у Tелеграмі.

"Проєкт закону за авторством Кабміну, анонсований як такий, що має вирішити проблемні моменти через рішення КСУ щодо НАБУ, насправді відкриває можливості для повного перезавантаження інституції та позбавлення її інституційної незалежності", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що аналіз документу демонструє, що "контрольний пакет" голосів у складі конкурсної комісії з відбору директора НАБУ фактично отримує Кабмін, який, окрім трьох представників від себе, призначає ще трьох зі списку, поданого донорами. "Однак остаточне рішення – за КМУ, вищу ланку якого, нагадаємо, становлять особи, підслідні НАБУ", – зауважили в бюро.

У НАБУ звертають увагу, що остаточне рішення щодо складу комісії зовнішнього контролю з проведення щорічного аудиту також повністю віддається Кабінету Міністрів.

"Зміна статусу НАБУ – з правоохоронного на центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом — тягне за собою питання вирішення трудових взаємин зі співробітниками НАБУ, яких відібрано на посади за результатами відкритого конкурсу. З огляду на реалії останнього часу, є ймовірність, що реорганізацію можуть використати як привід для зміни кадрового складу, який є найціннішим ресурсом у протидії та боротьбі з корупцією на вищих щаблях влади в державі", – вважають у відомстві.

В НАБУ резюмували, що замість консолідації зусиль у боротьбі з топкорупцією, ми вкотре стали свідками чергового об'єднання владного ресурсу задля боротьби з НАБУ. "Проте все ж не полишаємо надій на готовність до конструктивної дискусії, вже у Верховній Раді, та ухвалення зваженого рішення на користь суспільства. Зі свого боку НАБУ готове долучитися до цієї дискусії".

У Верховній Раді з'явився текст урядового законопроєкту №5070 стосовно приведення статусу НАБУ у відповідність з вимогами Конституції.

Документ передбачає зміну статусу НАБУ на центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, встановлення взаємодії бюро з урядом і центральними органами виконавчої влади з метою унеможливлення втручання у його діяльність, надає Кабміну повноваження призначати і звільняти директора НАБУ, визначає порядок проведення конкурсного відбору директора бюро. У цій частині йдеться, що добір організовує та проводить відповідна конкурсна комісія, яка формується з дев'яти осіб, із яких три особи визначаються РНБО, три особи визначаються КМУ, та три особи – визначаються урядом на підставі пропозицій донорів, які надавали Україні міжнародну технічну допомогу у запобіганні та протидії корупції.

Також, як йдеться у пояснювальній записці, законопроєкт визначає, що зовнішню оцінку ефективності діяльності НАБУ проводить комісія у складі трьох осіб, визначених КМУ на підставі пропозицій донорів, які надавали Україні міжнародну технічну допомогу в запобіганні та протидії корупції.

 

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: