Про це повідомляється на сайті ВРП.
"Після попередньої перевірки дисциплінарних скарг на дії суддів ВАКС під час колегіального розгляду справи № 760/26347/18 встановлені відомості, за якими є підстави вважати про наявність у діях суддів ознак дисциплінарних проступків, передбачених статтею 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»", – йдеться у повідомленні.
У ВРП зазначають, що йдеться про зобов'язання адвоката діяти у спосіб, не передбачений законом. Попри наявність заяви адвоката про відмову від виконання обов'язків захисника, судді залучили його до участі в судовому процесі. Також йдеться про невжиття заходів щодо розгляду кримінальної справи протягом розумного строку, "що може свідчити про безпідставне затягування або невжиття заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом".
Ухвала про відкриття дисциплінарної справи стосовно вказаних суддів буде оприлюднена найближчим часом.
Раніше ВАКС двічі ухвалював рішення про примусову доставку Вовка, проте підозрюваний суддя не являвся до суду. Отже, це вже третє рішення ВАКС про примусовий привід. Директор НАБУ Артем Ситник пояснював проблеми з доставкою обмеженими процесуальними повноваженнями бюро і статусом судді у Вовка.
1 лютого детективи НАБУ намагалися вручити голові ОАСК клопотання про відсторонення його від адміністративної посади голови суду, але він відмовився його отримувати, а ввечері того самого дня вкотре не з'явився за повісткою про виклик до НАБУ.
Як повідомлялося, 11 серпня НАБУ оголосило в розшук підозрюваних, які, діючи в межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, мали намір захопити державну владу шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККС), Вищою радою правосуддя та створенням штучних перешкод у їхній роботі.
Згідно з інформацією на сайті НАБУ, в розшук оголошені Вовк, його заступник Володимир Келеберда, судді цього суду Олексій Огурцов, Ігор Качур і Ігор Погрібніченко, а також члени ВККС Мікола Сірош та Сергій Остапець.
17 липня 2020 року НАБУ повідомило про вручення підозри Вовку, його заступнику Аблову, п'ятьом іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Крім того, зазначалося, що "триває процес вручення підозр ще чотирьом особам". Голові ОАСК інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 351-2 (організація перешкоджання діяльності ВРП, ВККСУ), ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 375 (організація постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.
За версією слідства, злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних і бізнесових кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи осіб до свого ж суду з подальшим їх розглядом із наперед визначеним результатом.
Сонце у 2024 році досягло піка своєї 11-річної активності та спричинило часті геомагнітні бурі, внаслідок чого небо… Читати більше
Частка українців, які підтримують вступ України до НАТО, якщо частина територій залишиться окупованою, зросла до… Читати більше
Технологічний кластер Brave1 представив верифікований каталог українських виробників дронів, що працюють на оптоволокні. Про це… Читати більше
На Харківщині діє вісім ветеранських хабів. Однак у громадах області наразі немає ветеранських просторів, створених… Читати більше
У ніч проти 25 грудня російські війська атакували Україну 184 повітряними цілями: силам протиповітряної оборони… Читати більше
Таємниця жіночої привабливості криється в деталях. І часто саме те, що приховано від сторонніх очей,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.