Стефанчук розповів про що йтиметься у законопроєкті про державні символи

Робоча група при Голові Верховної Ради України з питань підготовки закону про державні символи України, порядок їх використання та охорони текст проєкту закону "Про державні символи України, порядок їх використання та охорони".

Як повідомляє заступник Голови парламенту Руслан Стефанчук у Фейсбуці, наразі законопроєкт складається з преамбули та шести розділів.

За його словами, у першому розділі "Загальні положення" визначено види державних символів України, містяться положення щодо шанобливого ставлення до державних символів та їх публічного шанування, а також щодо національних зразків державних символів.

Другий розділ "Державний Прапор України" містить опис Державного Прапора України; особливості та вимоги до його встановлення або підняття, особливості використання; а також положення щодо відзначення Дня Державного Прапора України.

"Ми не оминули й питання особливості встановлення або підняття Державного Прапора України одночасно з іншими прапорами: із Прапором (штандартом) Президента України, прапорами іноземних держав, їх об'єднань або із прапорами міжнародних організацій", – наголосив Стефанчук.

Водночас він наголосив, що третій розділ, який присвячений Державному Гербу України, ще не напрацьований через невизначення основних засад використання/розміщення великого та малого Державного Герба України.

Четвертий розділ присвячено Державному Гімну. Там містяться його опис, положення щодо його еталонної музичної редакції, порядку та особливостей виконання, а також щодо використання та трансляції. "Ми визначили, що Державний Гімн України з дотриманням вимог цього закону може бути використаний у музичних та інших творах мистецтва повністю або частково", – розповів заступник Разумкова.

У п'ятому розділі робоча група визначила правовий захист державних символів та відповідальність за порушення цього закону. Натомість шостий розділ "Прикінцеві і перехідні положення" ще не готовий.

Стефанчук повідомив, що до початку наступного тижня члени Робочої групи мають надіслати свої конкретні зауваження та пропозиції до тексту законопроєкту.

Свіжі дописи

  • Новини

З окупованого Маріуполя в Україну вдалося повернути ще двох дітей

Україна цього тижня повернула ще двох українських дітей з окупованого Росією Маріуполя. Про це у… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Генерали мають бути в окопах: Зеленський прокоментував зміни підходів до управління в ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський прокоментував зміни підходів до управління в ЗСУ, які окреслені у другому пункті… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Запали свічку пам’яті: у столиці тисячі українців вшанували пам’ять жертв Голодомору

Щороку в четверту суботу листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У Києві презентували реєстр Музейного фонду України

У Києві відбулася конференція «Презентація реєстру Музейного фонду України». Це підсумковий захід проєкту «Впровадження системи… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

За час роботи програми “Зерно з України” 20 млн людей вдалося врятувати від голоду, – Зеленський

За час роботи ініціативи «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей, наголосив… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

11 українських ЗВО увійшли до світового рейтингу найкращих університетів

Вперше британський журнал Times Higher Education представив Interdisciplinary Science Rankings 2025, де оцінив внесок університетів… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.