Про це в коментарі LB.ua заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, народний депутат фракції "Слуга народу" Дмитро Наталуха.
"Справді, сьогодні під час розгляду закону 4531 була підтримана моя правка, що забороняє покладання обов'язків міністра на людину, кандидатура якого була відхилена парламентом на відповідну посаду", – заявив він.
У тексті правки вказано: "Якщо посада міністра є вакантною, забороняється покладення на першого заступника міністра та заступників міністра виконання обов'язків міністра, визначених пунктами 5, 7, 8, 9, 12, 121 частини другої статті 8 цього Закону. Якщо посада міністра є вакантною більше 60 днів, забороняється покладення на першого заступника міністра, заступників міністра виконання обов'язків міністра, визначених пунктами 1 (крім очолювання міністерства), 2, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 121, 14, 15, 21, 24, 27 частини другої статті 8 цього Закону, а також пунктами 3, 6, 7, 8, 11, 12, 21 частини другої статті 18 цього Закону. Забороняється покладання обов'язків міністра на особу, кандидатура якої на посаду відповідного міністра була відхилена Верховною Радою поточного скликання".
За його словами, оскільки закон не має зворотної дії, після набрання чинності для пана Вітренка розпочнеться відлік у 60 днів в статусі "в.о." з обмеженими повноваженнями. Та в разі, якщо його кандидатуру Рада провалить втретє, уряд має призначати іншого виконувача обов'язки.
"Тоді потрібно буде терміново визначатися з новою кандидатурою та пере покладати функції виконувати обов'язки на іншу особу, іншого заступника міністра. Бо Вітренко – перший. Тоді можна покласти ці обов'язки на іншого заступника. Це, якщо зала не підтримає Вітренка втретє. І тоді треба почати шукати Кабміну іншу кандидатуру на посаду «в.о.»", – наголосив нардеп.
Проте це не завадить внесенню кандидатури Вітренка в Раду знову, зазначив Дмитро Наталуха.
"Так. Це не забороняє вносити його кандидатуру вчетверте. Просто він не зможе виконувати надалі обов'язки міністра. Може залишатися заступником. Але у моєму розумінні, якщо Рада не висловила довіру та підтримку певній особі, то яким чином він тоді може здійснювати функцію керівництва органом. Очевидно, що це суперечить здоровому сенсу. Я взагалі вважаю, що «в.о.» – це просто функція. Яка має забезпечити транзит між одним міністром та іншим міністром. Це не є повноцінною посадою та підміною понять. Це просто тимчасова та випадкова функція. Під час цього транзиту було би дуже дивно, якщо міністерство не дорахувалося державних підприємств, які б «в.о.» передав на приватизацію. Або була б проведена ним заміна заступників міністра. Все, що було в часи, наприклад, Уляни Супрун. Міністра має призначати Рада, він має відповідати перед нею… Тому цією правкою ми максимально наблизили виконання цієї функції. Виконувач обов'язки може підписувати документи. Виплачувати зарплати та заборгованість. Але кадрові питання та відчуження майна, призначення та звільнення керівників державних підприємств – ні. Це має робити повноцінний міністр, підтриманий парламентом", – пояснив голова Комітету ВР з питань економічного розвитку.
У Саратовській області рф у ніч на 8 січня місто невідомі безпілотники атакували Енгельс. Попередньо,… Читати більше
8 січня міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін останній раз перед завершенням повноважень адміністрації… Читати більше
У ніч на 8 січня росія запустила по Україні 64 безпілотники. Сили оборони України збили 41 російський ударний… Читати більше
Shandong Port Group, одна з найбільших портових компаній Китаю, запровадила заборону на обслуговування танкерів, що… Читати більше
Минулої доби, 7 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 41 штурм.… Читати більше
На авіабазі Рамштайн у Німеччині 9 січня 2025 року відбудеться 25-те засідання Контактної групи з… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.