Новини

У Зеленського розповіли про втрати України від окупації Криму Росією

Після окупації Росією Криму українські поклади газу на шельфі Чорного моря опинилися під контролем Кремля. Сім років окупація півострова створює загрозу для енергетичної безпеки Україні та всієї Європи.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів постійний представник президента України Володимира Зеленського в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

"Тимчасова окупація Криму має негативний вплив на питання енергетичної безпеки як України, так і Європи, світу в цілому. Російська Федерація, здійснивши тимчасову окупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, націоналізувала ключове українське підприємство, нашу власність "Чорноморнафтогаз", яка мала власний флот, власні виробничі бази, сховища газу, установки, зокрема найновіші, які були вироблені лише в 2010 році", – зазначив постпред.

За його словами, Україна тимчасово не може використовувати свій актив, який міг би стати альтернативою російському газу.

"Зокрема, перед окупацією в 2013 році вже були укладені угоди щодо розподілу продукції по розробці зі Скіфського родовища на шельфі Чорного моря, це недалеко від Кримського півострова, від Севастополя. В таких розробках були зацікавлені іноземні інвестори, вони готові були вкладати інвестиції в цю справу. І газ з чорноморського і азовського шельфу повинен розглядатися як можлива альтернатива російському. В цілому газ на азовському і чорноморському шельфі складає близько половини всіх покладів традиційного природного газу на території України", – наголосив Кориневич.

Він зазначив, що Україна відповідає "юридичною правовою війною" на російську війну:

"Україна на рівні держави і державних компаній подала декілька позовів до арбітражів, до Постійної палати третейського суду, які мають на меті притягнути РФ до відповідальності за те, що Україна тимчасово не може користуватися своїм майном і не може мати господарської діяльності на териорії тимчасово окупованого Криму і континентального шельфу біля нього".

Також представник президента заявив, що цю проблему потрібно підіймати на міжнародній арені.

"І ми як держава повинні прийняти, розробити і фіналізувати публічну частину певного політичного документу, стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя, де безумовно і про питання енергетичної безпеки має бути частина", – додав він.

Свіжі дописи

  • Новини

Авіакомпанія Finnair скасовує майже 300 рейсів у грудні: це пов’язано зі страйком пілотів

Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

путін підписав закон щодо заборони у росії “пропаганди чайлдфрі”

Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У Греції комуністи напали на акцію з ушанування пам’яті жертв Голодомору: Україна вимагає розслідування

У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Україна вперше взяла участь в оборонно-безпековій виставці NEDS у Роттердамі

10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Укрзалізниця запускає прямий щоденний поїзд Київ-Будапешт

АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У готелі Києва сталася стрілянина: є загиблий та поранені, поліція шукає нападника

В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.