fbpx
Сьогодні
18:31 14 Лют 2021

Зеленський в Абу-Дабі ознайомився з проектом інноваційного міста "Масдар-Сіті"

Фото: ОПУ

У межах офіційного візиту до Об'єднаних Арабських Еміратів Президент України Володимир Зеленський відвідав інноваційний проект "Масдар-Сіті".

Під час відвідання Глава держави ознайомився з особливостями реалізації концепції міста з нульовим забрудненням СО2 та повним циклом переробки відходів.

"Інновації, технології – це майбутнє. Це новий комерційний ринок для взаємної співпраці, який створюється для збереження майбутнього. Нас дуже цікавить досвід Об'єднаних Арабських Еміратів, які поширили ці технології й на інші країни", – зазначив Президент.

Зеленський в Абу-Дабі ознайомився з проектом інноваційного міста

Фото: ОПУ

Володимир Зеленський з великою цікавістю ознайомився з проектами енергетичної компанії "Масдар", що належить інвестиційному фонду "Мубадала" і є інвестором та оператором проектів у галузі відновлюваних джерел енергії та сталого розвитку міст.

Серед проектів, які реалізувала компанія "Масдар", – заснування в Іспанії компанії Terrestol Energy з виробництва сонячних батарей, проекти London Array та WinWind у Великій Британії, пов'язані з виробництвом вітряних турбін; у межах проекту Masdar PV у Німеччині збудований завод з виробництва тонких сонячних батарей.

Володимир Зеленський також відвідав Університет штучного інтелекту імені Спадкоємного принца Абу-Дабі Мухаммада бін Заїда Аль Нагаяна, де зустрівся з керівництвом провідних еміратських компаній, які працюють у сфері високих технологій. За результатами зустрічей було домовлено про посилення двосторонньої співпраці в галузі біотехнологій, кібербезпеки, IT та штучного інтелекту.

Зеленський в Абу-Дабі ознайомився з проектом інноваційного міста

Фото: ОПУ

Цей університет був заснований у жовтні 2019 року, і в ньому вже навчається 79 студентів. Заклад пропонує слухачам навчальні курси за такими напрямками: автоматичний аналіз відеоінформації/машинне розпізнавання образів, засоби машинного навчання, обробка природної мови.

Довідка.

Проект "Масдар-Сіті" було ініційовано керівництвом ОАЕ та інвестиційним фондом "Мубадала" у 2006 році. Наразі його реалізацію здійснює Компанія енергії майбутнього Абу-Дабі "Масдар". Завершити проект з будівництва Масдар-Сіті планують до 2030 року.

Зеленський в Абу-Дабі ознайомився з проектом інноваційного міста

Фото: ОПУ

Проект "Масдар-Сіті", площа якого становить 6 тис. кв. м, завдяки використанню новітніх розробок у сфері відновлюваних джерел енергії стане першим у світі містом з нульовим рівнем забруднення СО2 та повним циклом переробки відходів. Вже зараз у місті заборонений автомобільний транспорт, усі пасажирські перевезення організовані за допомогою систем загального та персонального автоматичного транспорту.Наразі у місті функціонують Університет штучного інтелекту імені Мухаммада бін Заїда (Mohamed bin Zayed University of Artificial Intelligence), Інститут науки та технологій (Masdar Institute of Science and Technology), штаб-квартира Міжнародної агенції з відновлюваних джерел енергії (International Renewable Energy Agency – IRENA), надсучасний виставковий комплекс, а також представництва міжнародних корпорацій.

Загалом на базі проекту до 2030 року планується створити понад півтори тисячі підприємств та установ, які спеціалізуватимуться на розробках у галузі екологічно чистих технологій, виробництві та реалізації пов'язаної з ними продукції та товарів широкого вжитку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: