Європарламент визнав НАБУ найефективнішою антикорупційною установою України
Європейський парламент виразив задоволення з приводу роботи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), яке назвали найефективнішою антикорупційною установою в країні.
Про це йдеться у Резолюції Європарламенту від 11 лютого 2021 року.
У документі йдеться, що Європейський парламент бажає і надалі бачити зміцнення незалежності НАБУ. У зв'язку з цим міститься заклик до проведення закону про НАБУ у відповідність до конституції та нещодавнього рішення Конституційного суду, а також прописати прозорий, деполітизований відбір для керівників як НАБУ, так і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), а також Державного бюро розслідувань (ДБР).
У Європарламенті також висловили жаль з приводу спроб нападу та підриву антикорупційних установ членами Верховної Ради, зокрема спроб звільнити директора НАБУ та непрозорого процесу відбору директора САП. Також у резолюції засуджується відсутність захисту активістів та журналістів, які розкривають та засуджують корупцію, та міститься заклик до ефективного впровадження нового закону про захист викривачів, який набрав чинності в січні 2020 року.
У парламенті ЄС звернули увагу й на різні форми тиску та саботажу, спрямовані на антикорупційні установи, "як відображення дедалі ефективнішої та успішнішої боротьби з корупцією". Депутати Європарламенту наполягають на тому, що антикорупційні установи НАБУ та САП повинні залишатися незалежними, ефективними та адекватними ресурсами.
Європейський парламент у резолюції також привітав проект Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки і висловив очікування, що Верховна Рада найближчим часом прийме цю всеосяжну стратегію, зберігаючи всі найважливіші елементи проекту.