В Японії з'явиться міністр, який буде боротися проти самотності
Прем'єр-міністр Японії Есіхіде Суга доручив створити посаду для людини, яка очолить боротьбу із самотністю та ізоляцією в країні.
Про це повідомляє японське видання Nikkei.
За рішенням прем'єра, її займе міністр у справах відновлення життєдіяльності регіонів Тецусі Сакамото. Він буде поєднувати роботу на двох посадах.
"Через поширення коронавірусу виросло число самогубств серед жінок. Я хочу, щоб ви визначили проблеми і прийняли комплексні заходи", — вказав йому Суга. Сакамото також повинен відслідковувати стан дитячої бідності в країні та координувати допомогу літнім.
Міністр зазначив, що зв'язки між людьми в суспільстві в сучасному світі постійно розмивалися, а пандемія коронавірусу ще більше обмежила їх контакти і зробила проблему очевидною.
Також міністр із питань самотності має координувати допомогу літнім людям та відстежувати стан дитячої бідності. Сакамато заявив, що через пандемію зменшилися контакти між людьми, і це проблема.
Подібна посаду міністра по самотності вже є в Великої Британії, її заснувала в 2017 році ексглава британського уряду Тереза Мей.
Самогубства у Японії
Кількість самогубств у країні була високою у 90-ті роки минулого століття під час економічної кризи, після того рівень суїциду поступово зменшувався, передає FT. Проте кількість самогубств зросла з 20 169 у 2019 році до 20 919 у 2020 році.
Рівень самогубств у країні зменшився у перші місяці 2020 року, але з липня він почав зростати й восени значно збільшився. Дослідники не можуть точно сказати, що така тенденція пов'язана саме з ризиком інфікуватися коронавірусом чи з карантинними обмеженнями.
Більшість самогубств у Японії вчиняють чоловіки. У 2020 році кількість самогубств серед них не зросла, натомість серед жінок на тлі пандемії рівень суїциду виріс на 15%.
Професор з Університету Васеда Мічіко Веда, який спеціалізується на темі запобігання суїцидам, каже, що незрозуміло, чому пандемія непропорційно вплинула на жінок у Японії.
Ймовірно, причиною є економічні проблеми. Соціолог Таканорі Хірано припускає, що багато жінок працюють у лікарнях, у сфері роздрібної торгівлі та надання послуг, робота яких обмежена під час карантину.
Однак інші соціологи застерігають від спрощеного уявлення про причини самогубства. Серед інших можливих факторів, які вплинули на те, що саме жінки частіше накладали на себе руки, називають домашнє насильство, труднощі у стосунках, проблема з доглядом за дітьми, самотність.
Куди звертатися по психологічну допомогу?
Якщо вам потрібна допомога, у Києві працює цілодобовий «Телефон довіри» Центру медико-психологічної допомоги та профілактики кризових станів:
- 044 456 17 02;
- 044 456 17 25.
В Україні цілодобово працює «гаряча лінія» з попередження суїцидів та психологічної підтримки Lifeline Ukraine для ветеранів за номером 7333.
За номером 0-800-501-701 працює Всеукраїнський телефон довіри.