Про це пише irpin.online.
Усе це через те, що КНС, яку тут облаштували, не підключена до центральної каналізаційної мережі. Коли вона переповнена, стоки виливаються на поле.
Ні забудовники цього району, ні ірпінська влада більше чотирьох років особливо не переймалися цією проблемою.
За словами мешканки ЖК «Фортуна» Лесі Дзюбак, місцеві жителі звернули увагу, що брудна вода зі специфічним запахом стрімко витікає на заплаву. І тут уже утворилося ціле озерце із нечистот.
Люди зателефонували до «Ірпіньводоканалу». Там спочатку обіцяли приїхати, але потім зазначили, що власником КНС є приватна особа. І порадили звернутися до неї. Не відгукнулися ні муніципальна варта, ні інші служби – декілька діб нема реакції.
На поле напередодні новорічних свят привезли два бетонні кола – це ірпінська влада обіцяє облаштувати начебто нову КНС.
Правозахисник Віталій Купрій, який прибув на місце події, шокований цією ситуацією. Він обурений, що нечистоти зливають у водойми, наближені до Ірпеня.
Хаотичне будівництво в цьому місті, на його думку, відбувалося з грубими порушеннями екологічного, містобудівного законодавства.
Перед тим, як видавати містобудівні умови на спорудження великих житлових комплексів, влада на чолі з мером, безпосередньо головний архітектор мали володіти усією інформацією про стан інженерних мереж Ірпеня.
Коли видають містобуди, укладається угода, щоб забудовник сплачував пайові внески на розвиток інфраструктури міста. Зокрема можна було б спрямовувати ці кошти й на систему водовідведення.
Свого часу нинішній міський голова Олександр Маркушин працював заступником директора КП «Ірпіньводоканал», а потім очолював це підприємство.
Він мав би достеменно знати, які потужності КНС. Чому не врахували ці показники, коли приймали житло в експлуатацію? Чому не вклали пайові кошти у розвиток та переобладнання механізмів водовідведення?
Купрій зробив забір води зі згаданого потоку стоків для хімічного аналізу. Аналогічні проводилися уже неодноразово разом із громадськими активістами (зокрема, нечистоти зливаються і в озеро Земснаряд).
«Є всі підстави вважати, що ця рідина містить перевищення гранично допустимих концентрацій по багатьох показниках.
А головне – вимагати, щоб ці інженерні споруди були приведені у належний стан. А також з'ясувати, куди поділися кошти, які виділялися і сплачувалися забудовниками на розвиток цих мереж, і чому їх розкрали?» – наголошує Купрій.
Щодо обіцянок ірпінської влади побудувати нову КНС, правозахисник наводить аналогію із озером Земснаряд.
Із 2017 року, як вчергове нагадали про проблему зливу каналізаційних стоків та скидання непотребу в цю водойму, тодішній мер Ірпеня Володимир Карплюк розглядав відповідну петицію та обіцяв вирішити всі питання.
Також Маркушин, як перший заступник міського голови, провів з цього приводу декілька нарад. Про цю проблему говорилося на його особистому прийомі уже як мера Ірпеня, де він відповів, що нічого не зливається.
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.