fbpx
Сьогодні
19:07 09 Лют 2021

Шмигаль зустрівся зі Столтенбергом: розраховує на ПДЧ для України

Фото: NATO

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у межах робочого візиту до Брюсселя (Королівство Бельгія) 9 лютого провів зустріч із Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, під час якої обговорив подальші кроки України на шляху євроатлантичної інтеграції.

Денис Шмигаль наголосив, що мета України — членство в НАТО, й Уряд України готовий зробити все можливе для досягнення цієї мети.

"Ми впроваджуємо структурні реформи, активно модернізуємо сектор безпеки й оборони, посилюємо верховенство права і викорінюємо корупцію. Боротьба з корупцією та судова реформа є першочерговим пріоритетом", — підкреслив очільник Уряду.

Прем'єр-міністр зауважив, що Уряд має намір посилити роботу з відкритості та прозорості у сфері оборонної промисловості та буде заохочувати підприємства до співпраці з електронною системою публічних закупівель "Prozorro".

"На сьогодні нашою короткостроковою стратегією є отримання ПДЧ. Ми хочемо не відставати від Грузії і в ідеалі отримати ПДЧ разом з Грузією", – заявив прем'єр-міністр України.

Шмигаль зустрівся зі Столтенбергом: розраховує на ПДЧ для України

Фото: NATO

За словами Глави Уряду, цього року також планується схвалення міжвідомчого механізму видачі українським підприємствам Декларації доброчесності (Declaration of Eligibility), що дозволить їм пропонувати та реалізовувати свої товари й послуги в межах Агенції НАТО з підтримки та постачання через Перелік постачальників оборонної продукції (Source File).

Прем'єр-міністр запевнив Генерального секретаря НАТО, що Президент, Уряд та Парламент України із залученням громадянського суспільства активно взаємодіють для реалізації євроатлантичного порядку денного.

Одним із результатів такої взаємодії, як відзначив Денис Шмигаль, стало ухвалення Законів України "Про оборонні закупівлі" та "Про розвідку", що надало суттєвого поштовху практичному співробітництву України з НАТО.

"Важливим та ефективним інструментом реалізації реформ є Річна національна програма, яка є дорожньою картою реалізації євроатлантичних прагнень України. Підготовка програми на 2021 рік перебуває на завершальній стадії. Документ, підготовлений із залучення понад 100 органів державної влади та схвалений на засіданні Уряду", — зауважив Прем'єр-міністр.

Шмигаль зустрівся зі Столтенбергом: розраховує на ПДЧ для України

Фото: NATO

Як підкреслив Глава Уряду, визнання України у червні 2020 року Партнером із Розширеними Можливостями є важливим етапом реалізації євроінтеграційних прагнень України.

"Програма розширених можливостей має стати ефективним інструментом практичного зближення України з НАТО, переведення Збройних Сил на стандарти Альянсу, зміцнення східного флангу НАТО, покращення безпеки шляхом збільшення присутності НАТО у регіоні Чорного моря", — наголосив Денис Шмигаль.

Прем'єр-міністр подякував Єнсу Столтенбергу й експертам НАТО за врахування безпекових занепокоєнь України в аналітичному процесі з розроблення концепції реформування Північноатлантичного Альянсу та його майбутнього розвитку після 2030 року (NATO Reflection process 2030).

Денис Шмигаль також висловив вдячність НАТО за зацікавленість і підтримку ініціативи України із заснування "Кримської платформи" та запросив Єнса Столтенберга особисто взяти участь у проведені установчого саміту Платформи у серпні 2021 року.

Єнс Столтенберг у свою чергу підкреслив, що двері НАТО відчинені й Альянс повністю підтримує євроатлантичні прагнення України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Хто кому послугу?

Було б непогано. Таз поведінки Германії, Угорщини, Австрії. І поляки можуть неприйнятні умови висунути.

США, Великобританія, Франція попри їх санкційну допомогу не виконали Будапешстькі ядерні гарантії. То ж питання міцності 5-ї статті на радість москалям відкрите. Взявши Україну в НАТО що буде з 5-ї статею статуту НАТО? Отож ПДЧ ПДЧою, курс Атлантичнйи в цивілізований світ, та вчасно заскочити нам не вдалось ерез через промосковську мразь у політиці і їх виборців. "Вигрібати" війну доведеться в соновному самим без активної участі союзників у військових діях проти російського окупанта.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: