fbpx
Сьогодні
20:30 07 Лют 2021

В Естонії побудують накопичувач енергії і СЕС на території сланцевої шахти

Фото: energyland.info

В естонському повіті Іда-Вірумаа планує побудувати гідроакумулюючу та сонячну електростанцію на території сланцевої шахти "Естонія".

Проект реалізує Eesti Energia, передає energyland.info.

"Ми прагнемо домогтися безвідходного виробництва, використовуючи принципи економіки замкнутого циклу: для будівництва гідроакумулюючої електростанції буде використовуватися вапняк, що утворюється під час збагачення сланцю, шахтні ходи стануть резервуарами, – пояснює директор проекту Eesti Energia Вельо Александров. – Гідроакумулююча електростанція швидко реагуватиме на коливання частоти електроенергії, доповнюватиме виробництво вітрової і сонячної електроенергії, а також допоможе забезпечити надійність і якість електропостачання на десятиліття".

При будівництві станції потужністю до 50 МВт можна повторно використовувати до 5 мільйонів тонн вапняку.

"Гідроакумулююча електростанція, що використовує шахтні ходи в якості одного з резервуарів, могла б стати рішенням, відповідним для експорту в інші країни, де йдуть пошуки нових можливостей використання вугільних шахт, – зазначив Вельо Александров. – Саму діючу шахту ми підключили до віртуальної електростанції, яка дозволяє розумно управляти як її насосами, так і іншим великим обладнанням промислових споживачів, що створює додатковий дохід для власника обладнання, допомагає забезпечити надійність поставок і дозволяє направляти в мережі більше відновлюваної енергії".

Рішення волосних зборів Алутагузе "Про затвердження детального планування будівництва гідроакумулюючої гідроелектростанції на території шахти "Естонія" дозволить Eesti Energia приступити до досліджень з будівництва, оцінки впливу на навколишнє середовище та інших реальних дій для створення інноваційного накопичувача енергії.

Після затвердження детального планування компанія приступить до проектування та оцінки впливу на навколишнє середовище. У 2021 і 2022 роках разом з проектуванням будуть проводитися і необхідні дослідження. Планується, що будівництво почнеться у 2023 році, а експлуатація почнеться у 2026 році.

Перша в країні гідроакумулююча електростанція зробить значний внесок у забезпечення гнучкості і стабільності енергосистеми.

На промисловій території шахти "Естонія" вже ведеться підготовка до будівництва сонячної електростанції потужністю 3 МВт. Передбачається, що СЕС щорічно вироблятиме близько 2800 МВт-год електроенергії, якої вистачить для забезпечення енергопотреб 1000 домогосподарств.

Сонячну станцію встановлять на штучному пагорбі з вапняку до літа 2023 року для забезпечення шахти "Естонія" зеленою електроенергією.

При вивченні можливостей використання вапняку і сланцевої золи Eesti Energia у співпраці з кращими науковими установами регіону домоглася позитивних результатів. Вапняк, що утворюється в результаті збагачення сланцю, підходить для використання в будівництві автомобільних і залізних доріг, допомагаючи знизити вплив на навколишнє середовище, що виникає в результаті відкриття нових гравійних кар'єрів.

Сланцева зола також підходить в якості матеріалу для будівництва безпилових доріг. Eesti Energia у співпраці з RMK провела успішні випробування в Пярнуському повіті. Зола також може використовуватися в хімічній промисловості і в якості добрива, запобігаючи розробці нових родовищ корисних копалин. Кожна тонна ефективно використаної золи і вапняку допомагає знизити навантаження на навколишнє середовище за рахунок зменшення необхідності відкриття нових піщаних і гравійних кар'єрів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: