fbpx
Сьогодні
13:07 04 Лют 2021

У КМІС відібрали нові зображення наслідків паління, які можуть опинитися на сигаретних пачках

Фото accemedin.com

3 лютого відбулася пресконференція, на якій обговорювали результати соціологічного дослідження, мета якого — тестування й порівняння попереджень про наслідки для здоров'я від куріння для упаковок тютюнових виробів.

Про це пише Рубрика.

"Попередження про шкоду для здоров'я на упаковці тютюнових виробів мають велике значення для ефективної стратегії боротьби з тютюном. Адже сигаретна упаковка — важливий канал комунікації виробників тютюнової продукції не лише з курцями, а й підлітками. За допомогою привабливого дизайну тютюнові компанії залучають молодь до лав курців, адже саме вони найбільше піддаються маніпулятивному маркетинговому впливу. Разом з тим, тютюнова упаковка може бути хорошим каналом для того, щоб інформувати як курців, так і некурців про жахливі наслідки куріння", — зазначила Оксана Левицька, модератор заходу та координатор проєктів ГО "Життя".

2 етапи всеукраїнського соціологічного дослідження були проведені у квітні-червні 2020 року ГО "Життя" із залученням фахівців Київського міжнародного інституту соціології. Як результат, було створено рейтинг найбільш ефективних ілюстрованих повідомлень — таких, які спонукають курців кинути курити, а некурців — не починати курити зовсім.

"Під час першого етапу методом онлайн-анкетування ми протестували 15 повідомлень з трьома можливими зображеннями для кожного з них та обрали 15 зображень умовних "лідерів". Під час другого етапу було виокремлено 5 найефективніших, на думку респондентів, попереджень. Реальні фотографії допомагають краще візуалізувати природу хвороб, спричинених курінням, ніж просто слова. Тому ми переконані, що запровадження сигаретної упаковки з ефективними картинками зможе позитивно вплинути на зменшення поширеності куріння серед українців", — заявив Олександр Щербатюк, дослідник, координатор проєктів Київського міжнародного інституту соціології.

Було також підкреслено, що ротація графічних попереджень на пачках має здійснюватися раз на п'ять років, однак останнього разу це було здійснено аж у 2012 і курці звикли до нинішніх зображень.

"Курець дивиться на пачку цигарок щонайменше 20 разів на день, за рік він звертає увагу на дизайн упаковки близько 7000 разів. Чи можемо ми нехтувати цією рекламною площею у боротьбі з курінням та дозволяти тютюновим магнатам маніпулювати свідомістю? Авжеж ні! Центр громадського здоров'я безперечно підтримує новий законопроєкт, адже держава не має нехтувати жодним шансом змінити думку українців на користь свого здоров'я", — наголосив Владислав Збанацький, заступник генерального директора ДУ "Центр громадського здоров'я МОЗ України".

Запропоновані нововведення стосовно вигляду сигаретних пачок пропонує комплексний антитютюновий законопроєкт №4358, зареєстрований Комітетом з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Ухвалення законопроєкту допоможе адаптувати українські сигаретні пачки до міжнародних стандартів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: