fbpx
Сьогодні
09:15 02 Лют 2021

Закон про референдум: у "Голосі" сумніваються щодо його конституційності

Президентський законопроект про народовладдя, за який уже проголосувала Верховна Рада, наділяє народ правом законодавчої ініціативи, однак це не передбачено Конституцією.

На цей факт звернув увагу народний депутат, член парламентської фракції партії "Голос" Сергій Рахманін, передає ZN.UA.

Політик нагадав, що ст. 93 Основного Закону містить вичерпний перелік суб'єктів, які можуть вносити проекти в законів до Верховної Ради: народні депутати, президент і Кабінет міністрів. Народу в цьому списку немає.

"Право під законодавчою ініціативою розуміє можливість ініціювати прийняття, зміну або скасування закону. Прийнятий Радою, але поки не підписаний президентом, "плебісцитний закон" надає народу право на референдумі скасовувати закони або їх окремі положення. Тобто наділяє народ правом законодавчої ініціативи. За Конституцією такого права у народу немає. Принаймні поки", – пише Рахманін.

Депутат констатує, що закон про народовладдя не зможе працювати без зміни Основного Закону.

"Згідно з рішенням Конституційного суду від 13 листопада 2019 року, народ не може бути визначений суб'єктом законодавчої ініціативи без внесення необхідних змін до Конституції", – зазначає він.

У той же час, 26 квітня 2018 року КСУ постановив, що Верховна Рада в законодавчій діяльності зобов'язана забезпечувати верховенство Конституції і не може законом регулювати те, що має регулюватися Основним Законом.

"Наділення народу правом законодавчої ініціативи без відповідних конституційних змін, на мій погляд, суперечить Основному Закону", – резюмує Рахманін.

Раніше Стефанчук назвав 5 питань, які не можуть бути предметом референдуму.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: