fbpx
Сьогодні
14:52 02 Лют 2021

В "Укренерго" заявили, що немає підстав для заборони імпорту російської електроенергії

Фото Reuters

Оператор системи передач компанія "Укренерго" не має підстав обмежувати імпорт/експорт електроенергії, в тому числі тієї, імпорт якої був відновлений 1 лютого 2021 року з Росії.

Про це повідомили на сайті НЕК "Укренерго" із посиланням на Закон України "Про ринок електричної енергії", який був ухвалений в 2017 році, та Прикінцеві й перехідні положення до закону, які втратили чинність з 1 січня 2021 року.

"Зазначених в Законі підстав для обмежень імпорту/експорту електроенергії або доступної пропускної спроможності наразі не існує", – наголосили в Укренерго.

В Укренерго наголошують, що згідно із ч.11 ст.38 Закону України "Про ринок електричної енергії", оператор системи передач (ОСП) має пропонувати учасникам ринку на аукціонах всю доступну пропускну спроможність міждержавних перетинів.

Відповідно до ч.9 ст.38 Закону, обмеження комерційних обмінів (імпорту/експорту електроенергії) можуть застосовуватися тільки в аварійних ситуаціях, а відповідно до ч.12 ст.38 ОСП має право обмежувати доступну пропускну спроможність виключно у випадках порушення операційної безпеки енергосистеми, зауважили в компанії.

Також підкреслюється, що, відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про ринок електричної енергії", повноваження НКРЕКП анулювати результати аукціонів на доступ до міждержавних перетинів з країнами, що не є членами Енергетичного Співтовариства, обмежувалися лише періодом 2020 року.

"Тому з 1 січня 2021 року втратили чинність положення постанови НКРЕКП №766 від 8.04.2020 р., якими було скасовано результати аукціонів на доступ до пропускної спроможності перетинів з Росією та Білоруссю у 2020 році. Зважаючи на викладене та відповідно до вимог Закону "Про ринок електричної енергії", НЕК "Укренерго" відновило аукціони на доступ до міждержавних перетинів у 2021 році", – пояснили в Укренерго.

Нагадаємо, 1 лютого 2021 року в Україні було відновлено імпорт російської електроенергії.

Рубрика:
Економіка

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Писака

Хто сказав? Пофамільно і на список на майбутні суди за фіннасування військового ворога. Свою електроенергію гальмують купувати на Росії і в Білорусі.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: