Звіт опублікували на сайті Програми розвитку ООН.
У масштабному опитуванні взяли участь 1,2 млн людей від 14 до понад 60 років із 50 країн світу. З жовтня по грудень 2020 року запрошення пройти опитування з'являлося як реклама у найпопулярніших мобільних іграх для користувачів обраних країн.
В ООН та Оксфордському університеті, який допомагав із дослідженням, пояснили, що так змогли залучити людей різного віку, статі та освіти. Зокрема для опитування вдалося залучити 550 тисяч учасників віком 14-18 років.
Для опитування обирали великі й малі країни, з високим і середнім рівнем доходу. Україна в опитуванні не брала участь, але ООН планує провести ще одне дослідження у 2021 році з країнами, які не представлені у цьому звіті. Похибка дослідження — не більше як 2%.
В ООН сподіваються, що результати опитування допоможуть урядам країн світу краще вибудовувати власну політику для боротьби зі змінами клімату.
Їм ставили два загальні питання:
А також шість питань, які стосуються різних сфер життя та дій влади: енергетики, економіки, транспорту, їжі, захисту людей та природи.
64% опитаних зі всіх країн заявили, що зміни клімату — це надзвичайна глобальна проблема. Цей результат дещо відрізняється у залежності від країни проживання. Так, у Західній Європі та Північній Америці 72% погодилися із цим, у Східній Європі та Центральній Азії таких уже 65%. Наприклад, у Молдові найменше людей, 50% опитаних, сприймають зміни клімату як глобальну загрозу.
Також 59% учасників заявили, що світ має робити усе можливе та швидко реагувати на зміни клімату, 20% вважають, що навпаки реакція має бути повільною, а 10% кажуть, що світ і так зробив достатньо для запобігання змінам клімату.
ООН виділила чотири найпопулярніші пропозиції того, що слід робити для боротьби зі змінами клімату:
Також виявили закономірність, що люди з країн, де відбувається масштабна вирубка лісів (Бразилія, Індонезія, Аргентина), частіше заявляли, що найбільш необхідно зберігати ліси. У країнах, де фіксують значні викиди від виробництва, заявляли про необхідність переходу на відновлювальну енергію.
Учасники з країн із високим доходом заявляли про необхідність змусити великі компанії платити за забруднення: у Великій Британії таку пропозицію підтримали 72% опитуваних, у Канаді — 69%.
У звіті вказують, що освіта є основним фактором, який впливає на віру в існування змін клімату. Чим більш освічена людина, тим більше шансів, що вона вірить у цю проблему.
У середньому жінки та чоловіки однаково заявляли про зміни клімату як глобальну проблему. Водночас в Австралії, Канаді та США жінки та дівчата на 10% частіше заявляли про це, ніж хлопці та чоловіки.
У В'єтнамі, Нігерії та Росії навпаки чоловіки й хлопці частіше говорили про глобальні зміни клімату. В ООН та Оксфордському університеті це пояснюють тим, що у цих країнах дівчата і жінки мають менше доступу до освіти.
Крім того, молоді люди до 18 років частіше вірять у зміни клімату. Так, 70% підлітків до 18 років називали зміни клімату глобальною проблемою, у віці 18-35 років таких було 65%, у віці 36-59 років — 66%, у віці від 60 років — 58%.
Як повідомлялося, вчені пов'язали виникнення пандемії коронавірусу з вирубками лісів.
Сили оборони України продовжують зберігати "буфер" в Курській області. Це застерігає території Сумської та Харківської… Читати більше
Житель Курахового, що на Донеччині, Олег опинився в заручниках росіян після того, як вони захопили… Читати більше
У Віварії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького завершили капітальний ремонт хірургічного блоку, який… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський направив генерал-майора Михайла Драпатого для керівництва оперативно-стратегічним угрупованням військ «Хортиця» в… Читати більше
Україна та Молдова підписали угоду, за якою в обох країнах взаємно визнаватимуть дипломи про освіту та… Читати більше
В окупованому росіянами Рубіжному, що в Луганській області, функціонують лише чотири таксофони, окупанти відключили мобільний… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.