fbpx
Сьогодні
12:53 01 Лют 2021

ООН опитала 1,2 млн людей по всьому світу про зміни клімату. 64% вважають це глобальною проблемою, що потребує вирішення

Понад половина людей (64%) по всьому світу називає зміни клімату глобальною надзвичайною проблемою, що потребує вирішення.

Звіт опублікували на сайті Програми розвитку ООН.

У масштабному опитуванні взяли участь 1,2 млн людей від 14 до понад 60 років із 50 країн світу. З жовтня по грудень 2020 року запрошення пройти опитування з'являлося як реклама у найпопулярніших мобільних іграх для користувачів обраних країн.

В ООН та Оксфордському університеті, який допомагав із дослідженням, пояснили, що так змогли залучити людей різного віку, статі та освіти. Зокрема для опитування вдалося залучити 550 тисяч учасників віком 14-18 років.

Для опитування обирали великі й малі країни, з високим і середнім рівнем доходу. Україна в опитуванні не брала участь, але ООН планує провести ще одне дослідження у 2021 році з країнами, які не представлені у цьому звіті. Похибка дослідження — не більше як 2%.

В ООН сподіваються, що результати опитування допоможуть урядам країн світу краще вибудовувати власну політику для боротьби зі змінами клімату.

Що питали в учасників?

Їм ставили два загальні питання:

  1. Чи розглядають вони зміни клімату як глобальну надзвичайну проблему?
  2. Якщо так, то що світ має робити для боротьби з цим?

А також шість питань, які стосуються різних сфер життя та дій влади: енергетики, економіки, транспорту, їжі, захисту людей та природи.

Що вдалося дізнатися?

64% опитаних зі всіх країн заявили, що зміни клімату — це надзвичайна глобальна проблема. Цей результат дещо відрізняється у залежності від країни проживання. Так, у Західній Європі та Північній Америці 72% погодилися із цим, у Східній Європі та Центральній Азії таких уже 65%. Наприклад, у Молдові найменше людей, 50% опитаних, сприймають зміни клімату як глобальну загрозу.

Також 59% учасників заявили, що світ має робити усе можливе та швидко реагувати на зміни клімату, 20% вважають, що навпаки реакція має бути повільною, а 10% кажуть, що світ і так зробив достатньо для запобігання змінам клімату.

ООН виділила чотири найпопулярніші пропозиції того, що слід робити для боротьби зі змінами клімату:

  1. Захищати ліси та інші території (54%).
  2. Використовувати відновлювальну енергію (53%).
  3. Використовувати технології для ведення господарства, що не шкодять довкіллю (52%).
  4. Інвестувати більше грошей у "зелений" бізнес (50%).

Також виявили закономірність, що люди з країн, де відбувається масштабна вирубка лісів (Бразилія, Індонезія, Аргентина), частіше заявляли, що найбільш необхідно зберігати ліси. У країнах, де фіксують значні викиди від виробництва, заявляли про необхідність переходу на відновлювальну енергію.

Учасники з країн із високим доходом заявляли про необхідність змусити великі компанії платити за забруднення: у Великій Британії таку пропозицію підтримали 72% опитуваних, у Канаді — 69%.

Вплив освіти, статі та віку

У звіті вказують, що освіта є основним фактором, який впливає на віру в існування змін клімату. Чим більш освічена людина, тим більше шансів, що вона вірить у цю проблему.

У середньому жінки та чоловіки однаково заявляли про зміни клімату як глобальну проблему. Водночас в Австралії, Канаді та США жінки та дівчата на 10% частіше заявляли про це, ніж хлопці та чоловіки.

У В'єтнамі, Нігерії та Росії навпаки чоловіки й хлопці частіше говорили про глобальні зміни клімату. В ООН та Оксфордському університеті це пояснюють тим, що у цих країнах дівчата і жінки мають менше доступу до освіти.

Крім того, молоді люди до 18 років частіше вірять у зміни клімату. Так, 70% підлітків до 18 років називали зміни клімату глобальною проблемою, у віці 18-35 років таких було 65%, у віці 36-59 років — 66%, у віці від 60 років — 58%.

Як повідомлялося, вчені пов'язали виникнення пандемії коронавірусу з вирубками лісів.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: