Новини

Вчені пов’язали виникнення пандемії коронавірусу з вирубками лісів

COVID-19 – далеко не остання пандемія, з якою зіткнулося людство. Попереду нас можуть чекати інші подібні вірусні пандемії – в тому випадку, якщо люди не змінять свого ставлення до природи.

Про це йдеться в статті National Geographic, написаній групою вчених, що працюють на Міжурядовій науково-політичній платформі з біорізноманіття та екосистемних послуг (IPBES).

Головною причиною пандемії вчені вважають вирубку лісів. Суть проблеми в тому, що скорочення середовища існування диких тварин робить людину дуже вразливою для нових хвороб, пов'язаних з руйнуванням екосистем.

Без нових стратегій, спрямованих на вироблення превентивних заходів, пандемії будуть виникати набагато частіше, вбиваючи все більше і більше людей і все більше руйнуючи світову економіку.

У статті підкреслюється, що так звані зоонозні захворювання (тобто що передаються людині від тварин), куди відносяться COVID-19, ВІЛ, грип, Зика, Ебола, виникають з мікробів, які живуть в диких тваринах і які можуть передатися людині.

Такими типовими переносниками інфекції є, наприклад, кажани, гризуни, примати і птиці. За оцінками вчених, птахи та ссавці можуть приховувати в собі понад 1,5 млн маловідомих вірусів, і приблизно половина з них здатна інфікувати людей.

На думку вчених, кількість пандемій зростає не випадково – все це безпосередньо пов'язано з людською діяльністю, що руйнує навколишнє середовище. В результаті відбуваються більш тісні контакти з представниками дикої природи, вирваними зі звичних місць проживання.

При цьому головну роль відіграють лісові масиви з найбільшим біорізноманіттям, оскільки, чим вище біорізноманіття, тим більше можливостей для переносників інфекції. Серйозну небезпеку становить вирубка лісів Амазонії. Таке відбувається систематично в ході господарської діяльності.

Ліс найчастіше вирубують, щоб розчистити місце для випасу худоби. І в даному випадку саме домашня худоба може виступити в ролі посередника між інфікованими дикими тваринами і людьми, які взаємодіють з худобою.

Крім того, в звіті стверджується, що руйнування звичного середовища проживання диких тварин призводить до їх переміщення на нові території. Такими територіями цілком можуть стати населені пункти, де тварини у великих кількостях почнуть шукати собі притулку. Приблизно так себе ведуть кажани, птиці та гризуни.

 

Свіжі дописи

  • Новини

На Різдво у Львові почав курсувати святковий трамвай з колядками

З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

Миколаївський моделіст разом із сином створив новорічні кульки з моделями історичних споруд міста

Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

Українців попереджають про фейкові повідомлення щодо заборгованості перед “Новою поштою”

Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

Міноборони кодифікувало і допустило до постачання у ЗСУ безпілотний авіаційний комплекс “Щедрик”

Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

У Харківському авіаінституті відновили пошкоджені через російські обстріли навчально-експериментальні майстерні

У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024
  • Новини

Унаслідок падіння пасажирського літака в Казахстані загинуло 38 людей

На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше

Wednesday December 25th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.