Спроба рейдерського захоплення “Мотор Січі”: скандальний збір акціонерів у Запоріжжі не відбувся

Сьогодні, 31 січня у Запоріжжі мали б проходити збори акціонерів ПАТ "Мотор Січ", анонсовані китайськими інвесторами та ТОВ "МС-4" (Харків) українського бізнесмена Олександра Ярославського. Однак провести їх так і не вдалося.

Про це повідомляє 061.ua.

Близько 8 години ранку на Південному шосе почали збиратися акціонери заводу "Мотор Січ", яким належним чином не надходило повідомлення про збір акціонерів. Ті повідомляють, що дізналися про цю подію з повідомлень у ЗМІ. Таких акціонерів зібралося 20-30. Вони зазначають, що за законом мали отримувати сповіщальні листи, але цього так і не було зроблено. Частина акціонерів стверджує, що не знає про те, хто конкретно буде змінювати керівництво підприємства і хотіли б потрапити всередину, щоб дізнатися, хто взагалі буде представляти їхні інтереси. При цьому потрапити в будівлю вони так і не змогли – двері були закриті. Люди тримали в руках плакати "Не допустимо рейдерське захоплення" і "Закон на боці Мотора". Нагадаємо, генеральний конструктор АТ "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв назвав це спробою рейдерського захоплення підприємства.

Для забезпечення порядку на місці працювало понад 50 поліцейських і 200 військовослужбовців Нацгвардії.

Трохи пізніше під'їхала група нардепів – Геннадій Касай, Максим Пашковський, Артем Кунаєв, Юлія Яцик, Арсеній Пушкаренко. Обранці зазначають про те, що до них звернувся трудовий колектив заводу з проханням відреагувати на ситуацію.

"До нас звернувся трудовий колектив "Мотор Січ". Є рішення РНБО, накладені указом президента санкції. Ми приїхали здійснити парламентський контроль в рамках наших повноважень. Для того, щоб тут зараз не скоювався злочин проти держави. У нас є інформація, що тут має відбуватися захід, на який накладені санкції, і якщо це так, ми будемо викликати СБУ", – прокоментував нардеп Арсеній Пушкаренко.

Нардеп Арсеній Пушкаренко

На місці також працювали співробітники київського СБУ в рамках слідчих дій у відкритій кримінальній справі.

"Слідчі дії, відкривайте. Якщо ви не відкриєте, то ми будемо змушені відкрити в примусовому порядку", – сказав правоохоронець і почав зворотний відлік. Одні двері їм все ж відчинили, а другі довелося зламувати. Також всередину запустили нардепів.

Другі двері відкрили самостійно, і силовики безперешкодно потрапили в приміщення.

За інформацією представників "Мотор Січі", збори акціонерів не відбулись.

Довідка

У квітні 2018 року Шевченківський районний суд Києва наклав арешт на 56% акцій "Мотор Січі", які належать іноземним інвесторам. До закінчення досудового розслідування суд заборонив будь-які дії із заарештованими активами, які можуть зумовити зміну їхнього власника. Акції досі під арештом.

У 2019 році колишній акціонер компанії В'ячеслав Богуслаєв підтвердив, що продав підприємство китайській компанії. За словами бізнесмена, китайці зобов'язалися протягом двох років інвестувати в підприємство $250 млн.

Антимонопольний комітет України кілька разів відхиляв заявку китайських інвесторів на придбання "Мотор Січі". Skyrizon намагалося дістати такий дозвіл спільно з компанією DCH українського бізнесмена Олександра Ярославського. Після того, як АМКУ в листопаді 2020 року відхилив чергову заявку, китайська компанія заявила, що має намір відсудити у держави Україна $3,5 млрд через утрачені інвестиції в "Мотор Січ".

Проти продажу ПАТ "Мотор Січ" китайським інвесторам виступали США. Під час візиту в Україну 2019 року тодішній радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що спробує переконати українську владу, що співпраця з Китаєм небезпечна.

На початку серпня 2020 року в групі DCH заявили про початок партнерства з китайськими інвесторами, які представляють Skyrizon Aircraft Holdings Limited. Проте Антимонопольний комітет України не дозволив компанії DCH, власником якої є Олександр Ярославський, купити акції запорізького заводу.

15 січня 2021 року бюро промисловості і безпеки Міністерства торговлі США включило Skyrizon до списку "кінцевих воєнних користувачів, для яких встановлений спеціальний режим співпраці з американськими компаніями". У відповідь у компанії заявили про недопустимість політизації торгово-економічних стосунок і тиск на підприємства з Китаю.

Свіжі дописи

  • Новини

До Українського легіону в Польщі за перший місяць роботи надійшло понад 500 заявок з 30 країн

До Українського легіону, нового військового підрозділу, що формується в Польщі з-поміж українських добровольців за кордоном,… Читати більше

Tuesday November 5th, 2024
  • Новини

Загальна мобілізація жінок давно на часі, – військовослужбовиця 92 ОШБ Закревська

Адвокатка та військова 92 окремої штурмової бригади Євгенія Закревська вважає, що в Україні варто запровадити… Читати більше

Tuesday November 5th, 2024
  • Новини

Окупанти вранці завдали удару по Запоріжжю: загинули 6 людей, ще 9 були поранені

Уранці, 5 листопада, російські загарбники завдали удар по Запоріжжю, поціливши по обʼєкту інфраструктури міста. Унаслідок… Читати більше

Tuesday November 5th, 2024
  • Новини

У жовтні втрати російської техніки на полі бою зросли до максимуму за останні два роки війни

У жовтні 2024 року російська армія зазнала рекордних втрат техніки на фронті за останні два… Читати більше

Tuesday November 5th, 2024
  • Новини

Український винищувач МиГ-29 завдав удару по окупантах, скинувши 8 високоточних авіабомб GBU-39

Українські Повітряні Сили продовжують активно працювати на різних напрямках, завдаючи точкових ударів по позиціях окупантів.… Читати більше

Tuesday November 5th, 2024
  • Новини

Україна отримає в подарунок від Австралії чотирнадцять військових катерів

14 морських швидких та високоманеврених катерів для зміцнення морської та берегової оборони Австралія планує передати… Читати більше

Tuesday November 5th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.