fbpx
Сьогодні
16:53 31 Січ 2021

ОПОРА назвала недоліки законопроєкту про всеукраїнський референдум

Громадянська мережа ОПОРА назвала недоліки проєкту Закону України "Про всеукраїнський референдум".

Про це йдеться у пресрелізі, який є у розпорядженні Рубрики.

Так, на думку правозахисників, до недоліків законопроєкту про всеукраїнський референдум належать:

1. Відсутність обов'язкового конституційного контролю за всіма без винятку питаннями всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, хоча дана проблема може бути вирішена виключно через внесення змін до Конституції України, адже пов'язана із особливим порядком роботи КСУ та конституційно обумовленими суб'єктами звернення до нього.

2. Можливе незабезпечення пропорційного представництва прихильників і противників питань всеукраїнського референдуму в складі окружних та дільничних комісій у зв'язку із наданням першочергової переваги партіям, які утворили депутатські фракції у парламенті та зареєстровані як прихильник або опонент питання всеукраїнського референдуму, та представникам ініціативної групи всеукраїнського референдуму.

3. Включення до Закону України положень щодо електронного голосування, які хоча і набудуть чинності після прийняття окремого Закону, але не відображають політичного та експертного консенсусу щодо нових способів голосування.

Нагадаємо, Верховна Рада сьогодні підтримала законопроєкт про всеукраїнський референдум, внесений президентом Володимиром Зеленським, який передбачає можливість електронного голосування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

4 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Володимир

Референдум нужен чтобы за него спрятаться. Когда есть воля решается любой вопрос

2
Виталий

Референдум это "а поговорить" !!!. Референдум не Конституция и он не может быть актом прямого действия. Акты прямого действия невозможно принимать путем голосования умалишенных в теме конституционного права. Законодательные акты прямого действия как и изменения в Конституция могут приниматься только в результате тщательного научного исследования их взаимовлияния и непротиворечивости таких актов с ранее принятыми законами и Конституцией.

3
Бідний Яник

Наш варіант референдуму - це реквізит театральної вистави - "Демократична, правова, європейська, унтіарна (* краще б - гуманітарна) Україна".
А тим паче вистава, як виконується трупою театра "95 - й квартал".
А обзивання референдумів наших всенародними - взагалі не про те.
Про які всенародні вибори, референдуми можна вести мову у суспільстві, країні, в якій проявляють бажання чи інтерес визначатись всього 28-32 % люду виборчоздатного.
Просте питання - чим закінчився референдум, що проводився в Україні 17 березня 1991 року ?
Пацанва повнолітня сьогоднішня взагалі не пам'ятає, не знає про такий референдум.
Більш старший люд український знає: закінчилось політ-державно-соціальною шахрайською аферою колишнього комуняки-перевертня пана Кравчука, в результаті якої йому вдалось на короткий час вскочити у крісло Царя України під верески нацистів: "хто не скаче той москаль", "комуняку на гиляку", чумайдан вокзал росія".
Що маємо в підсумку ?
А те, що й обіцяв той же Кравчук: "Що маємо - те маємо" або те нашкрябав (від іншомовіного "скрайб, скрайберер") на папері ще один царьок: "бестселер" "Україна - не Росія".

4

Смысл и назначение референдума, выражаясь простым языком, именно в волеизъявлении большинства ..! Естественно, в форме, не противоречащей Конституции! Решение большинства, является приоритетным перед любыми действиями правительства и обязательно к исполнению, после корректировки юридических нюансов! Другой вопрос, что в очередной раз, референдум будет превращен в клоунаду! Украинское общество, где царит судебное (и не только)беззаконие, процветает коррупция, где озлобленность к оппоненту превалирует над толерантностью, не готово к таким псевдо-демократическим решениям власти!

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: