Рада ухвалила закон для запуску COVID-вакцинації в Україні
Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроект про запуск вакцинації від коронавірусу в Україні. Йдеться про проект №4613.
За документ проголосували 280 нардепів, передає РБК.
На цей час жодна вакцина від СOVID-19 не пройшла повний цикл випробувань, а вакцинація у ЄС, США та інших країнах почалася у режимі екстреного використання.
Цей закон надає уряду право реєструвати вакцини для використання при наступних умовах:
- є дані про успішне проведення доклінічних випробувань;
- дозвіл на екстрене застосування надано компетентним органом США, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, КНР, Індії або Європейського союзу (принаймні, однією з цих країн) відповідно до національного законодавства країни надання дозволу або вакцина/лікарський засіб, перекваліфікований Всесвітньою організацією охорони здоров'я;
- відома потенційна користь вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів, коли вони використовуються для профілактики COVID-19, що переважає відомі та потенційні ризики таких вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів;
- не існує адекватної, схваленої і доступної альтернативи;
- такий лікарський засіб не було розроблено в державі, визнаній в установленому порядку державою-агресором.
При наявності цих обставин вакцину можуть зареєструвати для екстреного медичного застосування протягом терміну, поки заявник надасть інформацію і результати завершених клінічних досліджень.
Реєстраційне посвідчення видається строком на 1 рік з можливістю продовження ще на 1 рік. Після виконання всіх зобов'язань, наданих заявником у встановлений термін, дія такого посвідчення можуть продовжити до 5 років.
Нагадаємо, вчора парламент схвалив даний проект закону за основу.
Цікаво, що більше половини українців не готові вакцинуватися від коронавірусу навіть у разі безкоштовно доступної вакцини, свідчать дані соціологів.
52% респондентів, опитаних соціологічною групою "Рейтинг", не готові вакцинуватися від коронавірусу навіть за умови, якщо вакцина буде безкоштовною. Про це свідчать результати відповідного соціологічного дослідження "Україна на карантині: моніторинг суспільних настроїв".
"Готові вакцинуватися від коронавірусу, якщо вакцина буде доступна в аптеках – 39 відсотків, не готові – 56 відсотків. За умови, якщо щеплення буде безкоштовним, готові вакцинуватися – 43 відсотки, не готові – 52 відсотки", – йдеться в пресрелізі соціологів.
Визначальним є й те, що підтримка безкоштовного вакцинування впала з 55% у листопаді, кажуть соціологи. Водночас кількість тих, хто готовий вакцинуватися платно, незначно зросла. "Противників вакцинування відносно більше серед представників середньої вікової групи (30-49 років), жінок, жителів малих міст і тих, хто не боїться захворіти", – зауважують у "Рейтингу".
Крім того, 16% респондентів вважають, що вже перехворіли або хворіють на COVID-19, а 80% опитаних учасників дослідження вважають, що не хворіли. "Порівняно з попередніми хвилями опитувань знизилося хвилювання через те, що респонденти особисто або їхні близькі захворіють на коронавірус. Так, через те, що на COVID-19 захворіють особисто, хвилюються близько 40%, коли в листопаді 2020 року таких було 57%. Щодо можливого захворювання близьких і рідних хвилюються 78% (у листопаді – 87). Більше висловлюють занепокоєння щодо можливого захворювання старші опитані й жінки", – сказано в повідомленні.
Як з'ясували соціологи групи "Рейтинг", 51% опитаних підтримує запроваджений в Україні локдаун, 46% – ні.
Опитування проводилося 14-16 січня серед 1,6 тисячі повнолітніх респондентів методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 2,4.