Новини

Україна покращила позиції в Індексі сприйняття корупції

Україна за 2020 рік набрала 33 бали в Індексі сприйняття корупції, що на три бали більше, ніж у 2019 році. Зараз країна посідає 117 місці зі 180 за рівнем корупції.

Про це передає організація Transparency International Ukraine.

Індекс складається з незалежних опитувань міжнародних фінансових, правозахисних організацій. 0 балів в Індексі означають, що рівень сприйняття корупції в державному секторі дуже високий, тобто корупція фактично підміняє собою державу. Максимальні 100 балів свідчать про те, що корупція майже відсутня в житті держави.

Жодна з країн ще не набирала 100 балів. Перші сходинки в Індексі сприйняття корупції у Нової Зеландії та Данії — у них по 88 зі 100. На третій позиції, як і торік, Фінляндія, Сінгапур, Швеція та Швейцарія — по 85 балів.

Найгірша ситуація з корупцією у Сирії (14 балів), Сомалі (12) та Південному Судані (12). Україна та ще 5 країн (Єгипет, африканська Есватіні, Непал, Сьєрра-Леоне, Замбія), які набрали по 33 бали, розділяють 117 сходинку.

Усі сусідні для України країни, крім Росії, набрали більше балів і посіли вищі позиції в Індексі. Так, Польща набрала 56 балів (45 місце), Словаччина — 49 (60 місце), Білорусь — 47 (63 місце), Румунія та Угорщина — по 44 (69 місце), Молдова — 34 (115 місце). У Росії ж 30 балів і 129 місце.

Завдяки чому Україна набрала більше балів?

У Transparency International Ukraine покращення позицій України пояснюють запуском Вищого антикорупційного суду та перезапуском НАЗК. Водночас в організації відзначають, що за рік з'явилися ризики, які можуть погіршити ситуацію з корупцією.

Серед ризиків, зокрема, називають тиск на антикорупційні інституції, нівелювання досягнень у сфері публічних закупівель, а також відсутність покарань за напади на активістів.

Так, у жовтні Конституційний суд заблокував низку антикорупційних норм, зокрема заблокував публічну перевірку е-декларацій чиновників НАЗК, а також скасував покарання за внесення недостовірної інформації у декларації. Згодом покарання повернули, але без можливості ув'язнення.

Transparency International також надала рекомендації Україні на 2021 рік, які мають допомогти знизити рівень корупції:

  1. Запровадити прозоре та підзвітне управління публічними активами та гарантувати подальший розвиток сфери закупівель.
  2. Забезпечити незалежність та спроможність антикорупційної інфраструктури.
  3. Сформувати професійну та незалежну судову владу.

Крім того, в організації відзначають, що корупція заважає реагувати на подолання пандемії коронавірусу, зокрема через корупцію з'являються проблеми з закупівлею ліків, тестів, а також наданням медичних послуг. Країни з меншим рівнем корупції більше інвестують в охорону здоров'я та здатні краще забезпечити населення під час кризи, більш корумповані країни навпаки зменшують державні витрати на соціальні послуги, зокрема на охорону здоров'я, кажуть в Transparency International.

Індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index) — показник, який розраховує міжнародна організація Transparency International з 1995 року. Його розраховують на основі 13 досліджень авторитетних міжнародних установ і дослідницьких центрів, сама організація опитування не проводить. Для визначення оцінки України використано 9 джерел.

Свіжі дописи

  • Новини

Литва надала нову партію військової допомоги Україні: що відомо

Міністерство оборони Литви анонсувало передачу Україні нової партії військової допомоги цього тижня. Про це відомство… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Усе ще будуть діяти графіки відключення: “Укренерго” встановило обмеження по світлу на 25 листопада

В Україні 25 листопада все ще будуть діяти графіки відключення електроенергії. Проте світло будуть вимикати… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Війська рф ударили по Чернігівській області: є пошкодження та поранений

Армія російської федерації завдала удару по Чернігівській області. В результаті ворожої атаки в області зафіксовані… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Отримані рф ракети з КНДР містять деталі, вироблені у США та Європі, – ЗМІ

Війська російської федерації в січні-листопаді запустили по Україні 194 балістичні ракети, близько 60 – це… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

У Торецьку російські військові вбили та поранили цивільних

У Торецьку військові російської федерації вбили двох та поранили одного цивільного. Правоохоронці розпочали розслідування. Про… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Журналістам AP вперше показали уламки “Орєшніка”, яким рф атакувала Дніпро

Служба безпеки України показала журналістам уламки нової експериментальної балістичної ракети "Орєшнік". Саме нею росіяни завдали… Читати більше

Sunday November 24th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.