Новини

Кабмін закупив понад тисячу книжок про дівчат-лесбійок для дитячих бібліотек

Коштом державного бюджету України були закуплені дитячі книжки про одностатеве кохання. Було придбано 1240 примірників книги "Принцеса+принцеса: довго і щасливо", яка видана у вигляді коміксу на тему ЛГБТ-стосунків.

Про це повідомляє "Громадянський рух "Всі разом!". з посиланням на відповіді на запити Мінкульту та Українського інституту книги.

"За рахунок коштів державного бюджету України були закуплені дитячі книжки про так зване одностатеве кохання. Міністерство культури України та Державна установа "Український інститут книги" придбали 1240 примірників книги "Принцеса+принцеса: довго і щасливо" (автор О'Нілл Кейт, 2019 р.), яка видана у вигляді коміксу на тему ЛГБТ-стосунків. Дітям від 5 років пропонується ознайомитися з історією про двох дівчат, яка закінчується їхнім весіллям", — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що у Міністерстві культури та інформаційної політики у відповідь на запит повідомили, що книжковий твір "Принцеса+принцеса: довго і щасливо" дійсно був придбаний за державний кошт та поширений серед дитячих та шкільних бібліотек по всій Україні.

"Окремо рух "Всі разом!" отримав пакет документів по зазначеному питанню від Українського інституту книги. Серед додатків в наявності є Протокол з рішенням про проведення процедури закупівлі книжної продукції для поповнення бібліотечних фондів за рахунок коштів державного бюджету. У Протоколі зазначено, що перелік книжкової продукції був затверджений Розпорядженням Кабінету Міністрів № 598-р від 5 липня 2019 року, тобто за часів прем'єрства Володимира Гройсмана",- зазначається в повідомленні.

Також вказано, що уповноваженим за формування переліку книжок від Інститут книги в особі Юрія Марченка, а також видавництво "Рідна мова". Таким чином серед затверджених протоколом Марченка і "Рідної мови" була й книга "Принцеса+принцеса". Загалом тоді було погоджено закупівлю продукції на загальну суму 666000 гривень (без ПДВ).

Це викликало широкий розголос та неоднозначну дискусію.

Що говорять у видавництві?

У видавництві «Рідна мова» прокоментували невдоволення в мережі, пов'язане з тим, що в книзі порушується тема одностатевого кохання:

«Ми категорично не згодні з тим, що комікс «Принцеса + Принцеса: довго і щасливо» – пропагандистський твір.

Це комікс про важливість власного вибору, про усвідомлення того, що люди різні і про терпимість до цього. Але щоб зрозуміти суть або зробити будь-які висновки, треба прочитати комікс.

Комікс дуже обережно стосується тем романтичних відносин і терпимості різних моделей гендерної поведінки. Ніяких відвертих сцен там немає і бути не може», – зазначили у видавництві.

При цьому відзначається, що вікова категорія, на яку розрахований комікс – 10-12 років.

«Психологи стверджують, що гомосексуальність не обумовлена тим, що відбувається навколо дитини, що вона читає або бачить. Тому немає жодних підстав, щоб говорити про «пропаганду гомосексуалізму» через комікс про дружбу двох принцес», – підкреслили у видавництві.

Довідка. "Принцеса+принцеса: довго і щасливо" — це комікс про романтичні стосунки між двома дівчатами. Книжка, як зазначається, спрямована на подолання так званих стереотипних уявлень про людські взаємозв'язки.

Свіжі дописи

  • Новини

Окупанти почали застосовувати по Україні невідомі безпілотники: що відомо

Російські окупанти почали використовувати для атаки українських регіонів нові невідомі дрони-камікадзе. Про це повідомили в Національній поліції… Читати більше

Thursday February 27th, 2025
  • Новини

На Чернігівщині продовжують відбудовували Ягідне: розпочався ремонт ще чотирьох будинків

У Чернігівській області Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури в межах комплексного відновлення розпочало ремонт… Читати більше

Thursday February 27th, 2025
  • Новини

Глава Білого дому вважає, що путін “дотримає свого слова” щодо мирної угоди з Україною

Російський лідер володимир путін "дотримає свого слова" та не нападе знову після укладання мирної угоди… Читати більше

Thursday February 27th, 2025
  • Новини

Уже понад 500 компаній в Україні виробляють дрони, – Федоров

В Україні працюють понад 500 компаній, які виготовляють дрони. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр цифрової трансформації… Читати більше

Thursday February 27th, 2025
  • Новини

Нацгвардієць 4-го батальйону зміг самотужки полонити шістьох російських солдатів

Нацгвардійцю 4-го батальйону "Сила Свободи" вдалося самотужки захопити у полон шістьох російських загарбників Відео їхнього… Читати більше

Thursday February 27th, 2025
  • Новини

Президент США спростував свою заяву про те, що вважав Зеленського диктатором

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп удав, що не називав українського лідера Володимира Зеленського диктатором.… Читати більше

Thursday February 27th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.